Pole dance: není to jen tanec u tyče

I když doslovný překlad slova pole dance je tanec u tyče, jedná se v tomto případě o druh sportu, který probíhá sice kolem tyče, ale ve fit centrech. Výsledkem je krásně vytvarované tělo se zvýšeným sebevědomím cvičitelky. A co se tedy za pole dancem ve skutečnosti skrývá?

Co je pole dance

Pokud navštívíte hodinu pole dance, nemusíte se bát svlékání či vulgárních prvků, které od tance u tyče nejspíše očekáváváte Tento druh sportu se řadí mezi tance a probouzí v ženách pocit ženskosti. Výuka pole dance začíná velmi pozvolně, kdy se jednotlivé taneční prvky učí pomalu s důrazem na jejich správné provedení. Tělo si tak pomalu na tento specifický tance zvyká a přizpůsobuje se. Pokud vás trápí nějaká to kilo navíc, pole dance se bát nemusíte. Přecvičující lektorka vždy přizpůsobuje lekci dle vašich možností.

Proč cvičit pole dance

Proč jsou je ale strávený čas u tyče lepší a účinnější, než jiný druh sportu? To, že spálíte přibližně 300 – 500 kalorií za hodinu, se asi od jakékoliv fyzické aktivity dá očekávat. Pole dance vám tedy pomůže ke štíhlejší postavě. Jelikož je ale tanec sestaven ze silových pozicí a cviků, při kterých se zapojují především ruce a břišní svaly, vaše tělo nebude jen štíhlejší, ale i pevnější. Spolu s krásnou postavou navíc získáte větší flexibilitu, jelikož pole dance nabízí plno akrobatických cviků. Posledním bodem, proč zvolit právě tento druh cvičení, je fakt, že blahodárně působí na vaše psychické rozpoložení. U žen cvičící pole dance bylo dokázáno, že došlo ke zvýšení sebevědomí.

Jak začít?

Určitě nezačínejte sami. Museli byste z počátku investovat do tyče, a jelikož se jedná mnohdy o nebezpečné kroky, mohli byste si i ublížit. Nejdříve navštivte fit centrum, kde vás s tímto tancem seznámí zkušená lektorka a provede vás začátkem.

Pole dance je zajímavou variantou, jak tvarovat své tělo a cítit se dobře. Vyzkoušíte pole dance i vy?

 

Podobné články...

Napsat komentář