Inline bruslení

Sportování vhodné i do městského parku.

Uvažujete o tom, jaký sport je nejlepší provozovat ve městě? Svoje tělo si můžete protáhnout bruslením na inline bruslích. Zvládnete to třeba i v nedalekém parku.

Led nepotřebujete

Obliba bruslení, sportu, při kterém se na hladkém povrchu pohybujeme na bruslích, speciálně upravených botách, stále roste. Jeho výhodou je, že nejste omezeni pouze na sportování na zimních stadionech. Kromě bruslení na ledu totiž existuje i bruslení na kolečkových bruslích, dnes inline bruslení, které můžete provozovat celý rok. Nejste odsouzeni na chvíli, kdy spadne teplota pod bod mrazu a na vašem rybníce se konečně utvoří souvislý a pevný led. Na to, abyste pořádně protáhli svoje tělo na bruslích, vám stačí přilehlý park, po jehož asfaltových cestách se můžete klidně prohánět podle libosti. Ale pozor, zjistěte si nejdříve, jestli se to v parku smí a berte ohled na ostatní. Je-li to u vás zakázáno, poohlédněte se, kde je ve vašem městě nejbližší inline dráha. Potkáte se tam se stejnými nadšenci, jako jste vy sami a budete se moci vyřádit. Veřejné bruslení je dobrá zábava.

 

Protáhněte si tělo

První kolečkové brusle měly čtyři kolečka, každé v jednom rohu, postupně se ale vyvinuly brusle určené pro takzvané inline bruslení, kde jsou kolečka umístěná v jedné řadě za sebou. Takové bruslařské boty mají čtyři až sedm koleček. Inline brusle už svojí popularitou téměř vytlačily brusle s kolečky v rohu. V nabídce „inlajnů“ v obchodech jsou dětské kolečkové brusle, dámské kolečkové brusle, každý si může vybrat podle své potřeby. Konstrukce některých bot pro bruslení dokonce umožňuje vyměnit zimní brusle za podvozek s kolečky.

Při bruslení přenášíte váhu z jedné nohy na druhou, čímž si procvičujete držení rovnováhy celého těla, zpevňujete pánevní, břišní a hýžďové svalstvo a také svaly na nohou. Zlepšujete si svoji fyzickou kondici. Při inline bruslení se dá spojit příjemné s užitečným. Můžete si na bruslích vyrazit třeba na výlet. Procvičíte si tělo a ještě uvidíte zajímavá místa.

Podobné články...

Napsat komentář