Zimní sporty, při kterých spálíte nejvíce kalorií

Vánoční svátky, bramborový salát, cukroví, řízky, to vše je základem přibírání na váze. Jaké zimní sporty vám však pomohou zhubnout přebytečná kila a jsou prevencí přibírání na váze? Dopřejte si preventivně pohyb a užívejte si zimních sportů a krás přírody, abyste se chránili před kily navíc. 

Spalování tuků

Potřebujete spálit kalorie, ale nechcete navštěvovat posilovnu? Není nic snazšího než přes zimní období využít napadaného sněhu a vyrazit na běžky, lyže, brusle nebo na zimní procházku. Díky zimním sportům můžete spálit podobně kalorií jako při cvičení v posilovně.

Bruslení

Pokud dáte do bruslení na ledě svou energii, spálíte až 400 kcal za hodinu. Nesmíte však bruslit stylem, že se budete každé dvě minuty držet za mantinel či sedět na okraji jezera.

Zimní procházka

Není nic jednoduššího než přes zimu vyrazit na delší procházku. Za hodinu spálíte až 240 kcal. Zimní procházka není jen skvělým prostředkem, jak zhubnout přebytečná kila, ale jak zlepšit svou náladu a podpořit zdraví celého organismu. Pobyt na čerstvém vzduchu svědčí každému a po procházce budete spát jako v pohádce.

Snowboardování

Snowboardování je skvělý sport na procvičování středu těla a posilování správné rovnováhy. Bohužel je zde velké riziko zranění, zvláště zápěstí. Za hodinu snowboardování spálíte až 400 kcal.

Lyžování

Co je krásnějšího než lyžovat na skvěle upravených sjezdovkách? Navíc, když za hodinu lyžování spálíte až 400 kcal. Lyžování je skvělé pro osoby, které mají dobrou kondici a jsou ve zdravé fyzické formě. Lyžování zatěžuje klouby a není příliš vhodné pro osoby, které mají problémy s koleny a kyčlemi.

Běžkování

Výlety do zasněžené přírody na běžkách, to je opravdová pohoda, která navrací dobrou náladu. Pokud upřednostňujete klasické běžkování spálíte za hodinu až 720 kcal. Během běžkování zapojujete mnoho svalů a dochází ke spalování větší energie než u sjezdového lyžování. Je také vhodné pro osoby, které mají menší problémy s klouby. Při moderním stylu, bruslení, spálíte za hodinu až 800 kcal. Tento styl zvládnou zkušení bězkaři s dobrou kondicí.

 

 

Podobné články...

Napsat komentář