Gurmar je neocenitelným pomocníkem při hubnutí

Gurmar neboli gymnéma lesní (Gymnema sylvestre) je plazivá dřevnatá rostlina pocházející z Indie, jež disponuje řadou léčivých účinků. Ne nadarmo se její léčivé účinky uplatňují v indické lidové medicíně již přes 2 000 let. Nejčastější užití nachází zejména při snižování krevního cukru a hmotnosti, jelikož se jedná o velice účinné přírodní antidiabetikum.

Gurmar reguluje hladinu cukru v krvi

Pro léčivé účinky se využívají listy, které obsahují kyselinu gymnemovou, jež pomáhá přirozeně regulovat hladinu cukru v krvi. Díky tomu je užívání gurmaru vhodné pro diabetiky I. a II. typu. Gymnema sylvestre totiž stimuluje buňky slinivky, což vede ke zvýšení vylučování inzulínu a s tím souvisejícímu zlepšení využití glukózy. Provedené výzkumy navíc ukázaly, že kyselina gymnemová zpomaluje uvolňování cukru do krevního řečiště.

Gurmar účinně potlačí chuť na sladké

Gymnema sylvestre kromě regulace hladiny cukru v krvi také napomáhá ke snížení chuti na sladké. Již staří Indové žvýkali listy této rostliny, což jim zajistilo ztrátu receptorů sladké a hořké chuti na několik hodin. Z tohoto pohledu jde tak o prospěšnou rostlinu i při snižování hmotnosti, s kterým vám užívání gumaru pomůže.

Další léčivé účinky

Mezi další léčivé účinky gurmaru patří například udržování normální hladiny cholesterolu v lidském těle. Gurmar je také neocenitelným pomocníkem při léčbě žaludečních a trávicích onemocnění, jako jsou zácpa a další trávicí potíže. Navíc se jedná o velice účinný antioxidant, který se podílí na likvidaci volných radikálů a tím přispívá ke zmírnění stárnutí, ochraně buněk a lepšímu zdraví.

Gumar můžete užívat jako doplněk stravy ve formě kapslí GlukoVital. Glukovital na hubnutí najdete v e-shopu společnosti Herbavis.

Podobné články...

Napsat komentář