Milujete adrenalin? Zkuste nějaký letecký zážitek

Zbožňujete ten pocit, když se vám vlévá adrenalin do žil? Aktivit, při nichž toho dosáhnete, je spousta. Jmenovat můžeme downhill, bungee jumping nebo třeba seskok padákem. Ve vzduchu můžete zažít adrenalinu dost. A zábava se najde i pro ty, co nemají tolik pro strach uděláno.

Vzdušný prostor lidi přitahuje už odnepaměti, a přestože dnes máme určité možnosti, jak jej pokořit, stále je nám pohyb mezi mraky docela vzácný. Vznášet se v oblacích je vždy nezapomenutelné.

S rodinou si užijete let balónem

Jestliže přemýšlíte spíš o nějaké vzdušné aktivitě, kterou byste si užili s celou rodinou, budou nejlepší vyhlídkové lety balónem – let balónem Praha je možné uskutečnit nad Letnou či nad Karlštejnem. Létá se však téměř po celé České republice, takže nejspíš budete mít šanci poznat z výšky svou rodnou oblast. Sledovat shora budovy a místa, jež znáte, je stejně nejlepší.

Jste-li doma čtyři, máte dokonce možnost zaplatit si celý balón jen pro sebe. V koši bude pouze vaše rodina a pilot. Podobně si lze koupit privátní vyhlídkový let pouze pro dvě osoby. Jestliže chcete letět s rodinou, berte v úvahu, že do balónu nesmí těhotné ženy a děti mladší 8 let.

Sami zkuste skok padákem

Je na vás let balónem příliš poklidný? Pak by vás určitě nadchl tandemový seskok padákem. Tento zážitek je skutečně těžko popsatelný. Nejlepší je, pokud si jej prožijete sami. Pocit beztíže je úžasný, najednou zapomenete na všechny starosti, které leží na zemi, a necháváte se jen unášet vzduchem. Malou komplikací je, že seskoky není možné realizovat v Praze. Je totiž nutné vystoupat do výšky 4 km a to kvůli leteckému provozu nad Prahou prostě nelze. Nejblíže se skáče v Příbrami, případně můžete využít pražský simulátor volného pádu. Ve větrném tunelu si vše vyzkoušíte, natrénujete a pak už zkušeně vyskočíte z letadla.

Další podobně zajímavé aktivity objevíte na LeteckeZazitky.cz.

Podobné články...

Napsat komentář