Proteinové nápoje – k čemu jsou dobré?

Jakmile se řekne proteinový nápoj, mnohým z vás to asi evokuje nezbytnou součást velkého kulturisty. Ovšem někteří za tím vidí i nezdravý nápoj, po kterém jen rostou svaly bez dalších přínosů. V dnešním článku vám objasníme, co je proteinový nápoj, a proč je při cvičení tak důležitý.

Co je proteinový nápoj

Proteinové prášky, ze kterých se míchají tyto nápoje, zastupují potravinu, která do těla dostane vysoké množství zdravé bílkoviny. Nejčastěji jsou doporučovány sportovcům, kteří potřebují při své fyzické aktivitě udržet v normě energetický příjem. Vyhýbat by se mu ale neměli ani ti, kteří budují svalovou hmotu, snaží se udržet svou postavu, nebo chtějí zhubnout. Pokud si vyberete správný proteinový nápoj, dochází při pití k vysokému příjmu bílkovin bez dalších sacharidů a tuků.

Jelikož je trh přesycen firmami, jejichž nabízené zboží jsou proteinové produkty, je dobré sledovat jejich složení. Vybrat si můžete i z rozmanitých příchutí bez zbytečných výčitek, že přijímáte cukry.

Flours

Jaký si vybrat proteinový prášek

Pokud se rozhodnete do jídelníčku zařadit proteinový nápoj, vsaďte vždy na kvalitu. Tu jednoduše poznáte tak, že budete sledovat složení produktu. Nápoj by měl kromě základních živin obsahovat také vlákninu, minerální látky a vitamíny. Vyhněte se práškům s přidanými umělými barvivy, sladidly a konzervanty.

Pokud se rozhodujete, zda zvolit živočišný či rostlinný, volba je jen na vás. I když plno sportovců volí jenom živočišný, pár vědeckých výzkumů již dokázalo, že i rostlinné zdroje jsou plnohodnotné.

Pokud jste aktivní sportovec, proteinový nápoj by vám rozhodně v jídelníčku chybět neměl. Jestli se ale snažíte udržet si postavu, nebo naopak zhubnout, proteinový nápoj vám může být velmi nápomocný. Stačí si vybrat ten správný.

Podobné články...

Napsat komentář