Už jste vyzkoušeli oříšková másla? Jsou skvělým zdrojem proteinů, zdravých tuků a minerálů

V obchodech se zdravými potravinami, ale i fitness dobrotami, jste se jistě již setkali s oříškovými másly. Už jste tuto dobrotu ochutnali? Připravit si ji poměrně snadno můžete také doma z běžně dostupných ingrediencí, potřebovat budete jen ořechy a výkonný mixér. Oříšková másla jsou totiž skvělým zdrojem bílkovin. 

Oříškové máslo

Oříškové máslo lze dnes připravit z takřka každého typu oříšků či jejich směsi. Oříšková másla se vyrábí nejčastěji z arašídů, mandlí, lískových oříšků, kešu, pekanových ořechů, vlašských atd.

Zdroj bílkovin

Označit je můžeme za proteinovou, ale také tukovou bombu. Jedná se však o zdraví přínosné tuky, které jsou pro vaše tělo přínosné a nutně je potřebujeme. Kromě toho jsou oříšková másla skvělým zdrojem vlákniny, nenasycených mastných kyselin a mnoha minerálních látek. Vždy záleží na typu použitých oříšků.

Přínos pro zdraví

Oříšková másla díky obsahu vlákniny skvěle zasytí a zaženou chutě na sladké, podporují správné trávení a přirozeně stimulují růst svalů. Jedná se o zdravou pochoutku. Jsou tedy ideální pro sportovce či osoby, které se snaží zhubnout a přejít na zdravé stravování. Skvělé také je, že jsou velmi chutná.

Domácí příprava

Oříšková másla dnes seženete běžně v supermarketech, zpravidla v sekcích se zdravou či fitness výživou. Objednat je však můžete i na internetu nebo si je připravit doma. Takové máslo obsahuje přesně jen to, co chcete a potřebujete. Připravte si proto oříškové máslo doma. Stačí vsypat oříšky do výkonného mixéru a mixovat, dokud z ořechů nevznikne jemná směs. Přidat do domácího oříškového másla můžete trochu soli či koření, například skořici či hřebíček. Vytvořit si tak můžete například oříškové máslo s perníkovou či vánoční příchutí.

Jak konzumovat?

Oříšková másla můžete přidávat do svých ranních kaší, například pohankové či vločkové, namazat si ho na krekry, lívance či jablka. Jedná se o skvělou svačinku, která je zdravá a dobře zasytí.

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/esthermax/31486365965

Podobné články...

Napsat komentář