Objevte potraviny, které podporují spalování tuků

Hubnutí přebytečných kil a dosáhnutí vysněné postavy samozřejmě není jen o jídle. Snažíte-li se však pravidelně sportovat a upravit váš jídelníček tak, abyste váhu redukovali, mohou vám pomoci některé potraviny podporující hubnutí. Objevte jejich potenciál a zařaďte je do jídelníčku. 

Grapefruit

Skvělým komplicem, který podporuje spalování tuků, je grapefruit. Mnohdy stačí 1/2 grapefruitu denně. Jedná se o skvělý zdroj vitamínu C, který urychluje spalování tuků. Dopřávat si jej můžete i v podobě grapefruitové šťávy.

Koření

Hubnutí mohou podporovat některé druhy koření. Jedná se především o skořici, pepř, chilli či zázvor. Tyto druhy koření působí na metabolismus, který urychlují a podporují tak spalování tuků. Navíc lze koření snadno zakomponovat do vašeho jídelníčku. Skořici můžete posypat ranní kaši i ji přidat do jogurtu, pepř či chilli použít do míchaných vajíček a ze zázvoru si můžete připravit čaj či limonádu.

Kadeřávek

Kadeřávek se stal na poli zdravého stravování velkým hitem. Nejenže je kadeřávek skvělým zdrojem vitamínů a minerálních látek, navíc snižuje hladinu cholesterolu v krvi, ale kadeřávek vás také skvěle zasytí. Přispívá k pocitu sytosti, přitom obsahuje jen minimum kalorií. Díky tomu podporuje hubnutí.

Ovesné vločky

Ve stravě žádného sportovce či osoby, které touží po zhubnutí, by neměly chybět ovesné vločky. Skvělý zdroj bílkovin, nenasycených mastných kyselin, minerálních látek, slizových látek i vitamínů, který skvěle zasytí. Ovesné vločky podporují spalování tuků díky obsahu manganu a komplexních uhlohydrátů. Ovesné vločky jsou dobrou volbou na snídani i svačinu.

Batáty

Dopřejte si ve své stravě také batáty, tedy sladké brambory, které sice mají až o polovinu vyšší energetickou hodnoty než klasické brambory, ale jejich výhodou je pozvolné a rovnoměrné uvolňování živin. Jedná se o dobrou volbu pro sportovce i osoby, které nyní prochází redukční dietou. Batáty poslouží jako chutná příloha, především díky své sladké chuti.

Podobné články...

Napsat komentář