Snídaně

Základem dne by měla být kvalitní snídaně. To jistě řada lidí ví, ale ne každý podle toho svůj jídelníček upraví. Bez dobré a výživné snídaně totiž naše tělo nemůže fungovat tak, jak by mělo, a my tak můžeme ztrácet mnoho zbytečné energie a cítíme se unaveni. Přitom právě snídaně je tím prvním jídlem, které by mělo vyrovnat hladinu cukrů v krvi a dopřát tělu po nočním hladu konečně výživnou stravu.

Možností je samozřejmě spousta, ale jasným pravidlem je, že by právě zdravá snídaně měla být zaměřena především na bílkoviny, další vitamíny a látky, a zároveň by měla obsahovat minimum nezdravých věcí. A ačkoliv televizní reklamy doporučují například různé lupínky, nebo si lidé potrpí na běžné pečivo s máslem a salámem, rozhodně to není správná volba. A to anim pokud zvolí známou anglickou snídani. V každé možnosti totiž buď něčeho přebývá, nebo chybí.

Pokud bychom však měli být konkrétní, potom vám dáme několik tipů na to, jak se v tomto ohledu stravovat správně, a jak na své snídani zapracovat. Ideální kombinací je například celozrnné pečivo s dostatkem vlákniny, s dostatečným množstvím sýra, který nám dodá bílkoviny. K tomu je vhodné přidat kousek ovoce a zeleniny, které nás dobře zasytí, a přitom nebude vyžadovat nadměrnou energii na trávení. To však nejsou jediné snídaně recepty, které můžeme použít. Pokud si potrpíme na teplé snídaně, nejsou problémem ani míchaná vajíčka, nebo omeleta. Samozřejmě je nutné dbát na minimum tuku, a také na to, abychom nezapomněli opět na kousek případné zeleniny. A pokud nechcete trávit snídani velmi dlouho, volte raději omeletu pouze z bílků.

Problémem však není ani snídaně, která je postavena ryze na mléčných výrobcích, konkrétně na mléku, popřípadě jogurtech. I to jsou dobré zdroje bílkovin, pouze bychom je neměli zapomenout doplnit o dostatek ovoce, popřípadě i hrsti ovesných vloček.

Podobné články...

Napsat komentář