Jíte pravidelně, ale přesto máte stále hlad? Prozradíme vám proč

I když jíte pravidelně, stává se vám, že se váš hlad dostavuje podezřele často? Častý hlad ukazuje na to, že je ve vašem stravování něco špatně. Co to však je?

Nedostatečná hydratace

Za častými pocity hladu může stát špatný pitný režim. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň. I když dbáte na to, že je váš energetický příjem vyvážený ku energetickému výdeji, může se dostavovat hlad způsobený nedostatečným pitným režimem. Hlad se tak může dostavovat již hodinu po jídle. Důležité je dbát na dostatečný přísun během dne a uzpůsobovat ho aktivitám, které za den děláte, ale také počasí. Během zimního dne, kdy jste převážnou část volné času doma, budete pít o něco méně, než když za parného dne venku upravujete zahradu. Pitný režim se tak může pohybovat cca od 1,5 litru až po 4 litry. Vždy záleží na vaší aktivitě, fyzických předpokladech, ale i počasí.

Málo vlákniny

Další příčinou častého hladu může být strava, která není bohatá na vlákninu. Vláknina je přitom nesmírně důležitou součástí stravování. I když si hlídáte příjem tuků, sacharidů a bílkovin, neměli byste zapomínat ani na obsah vlákniny. Ta nejenže pečuje o zdraví trávicího traktu, ale chrání vás před častými pocity hladu. Denní příjem vlákniny by měl být alespoň 30 g. Vláknina je hojně zastoupena například v čerstvém ovoci, zelenině, seminkách, ale také v luštěninách či celozrnných výrobcích. Dopřejete si proto tyto potraviny ve vašem jídelníčku.

Nezapomínejte na snídani

Za problémem častého pocitu hladu během dne může stát i to, že se ráno nenasnídáte. Vždyť snídaně ráno dodává energii tělu, které bylo celou noc bez přísunu potravin a vody. Vynecháváte-li snídani, spíš sklouznete k mlsání a cpaní se nezdravými potravinami. Dopřejte si proto ráno snídani energeticky vydatnou a vyváženou.

Podobné články...

Napsat komentář