Objevte nejlepší zdroje vegetariánských bílkovin

Dnešní článek je určen všem, kteří hledají inspiraci pro nové zdroje bílkovin či jsou vegetariány, kteří by rádi své zdroje bílkovin obohatili. Existuje mnoho potravin, které obsahují množství bílkovin a navíc jsou příznivé pro vaše zdraví. Pojďme je společně objevit.

Konopná semínka

Semínka, která vám nepřinášejí žádné opojení, ale dávku bílkovin. Na jednu polévkovou lžíci konopných semínek připadá 3,3 g bílkovin. Pečují též o váš kardiovaskulární systém a chrání vás před obezitou. Jsou bohatá na vláknu a omega-3 mastné kyseliny. Dopřejte si je pravidelně ve své stravě.

Chia semínka

Křupavá semínka, která mají po zalití tekutinou hydrofilní vlastnosti, to jsou chia semínka. Tato semínka jsou velmi příznivá vašemu zdraví, a to nejen proto, že vzniklé pouzdro kolem chia semínek pečuje o váš trávicí trakt. Chia semínka vám přináší dávku zdravé energie a bílkovin. Obsahují 9 esenciálních aminokyselin a 1 polévková lžíce obsahuje 2,5 g bílkovin. Dnes už je seženete v každé zdravé výživě a dokonce i supermarketu. Dopřejte si je do svých potravin jako chutný přídavek.

Produkty se sóji

Skvělým zdrojem bílkovin je pro vegetariány sója. A nemáme na mysli sóju samotnou, ale všechny výrobky ze sóji. O dobrý příjem bílkovin se postará sójové mléko, tempeh, tofu či další výrobky ze sóji. Sója vás zasytí a ozvláštní váš jídelníček. Připravte si například obalované tofu, míchaná vajíčka z tofu či smoothie se sójovým mlékem a arašídovým máslem.

Quinoa

Novinka pocházející z Jižní Ameriky, to je quinoa. Jedná se o starověkou obilovinu, která se díky exportu dostává až k nám a její cena začíná být stále více příznivější. Quinoa má vysoký obsah bílkovin a navíc obsahuje zdraví prospěšné nenasycené tuky. Skvěle vás zasytí, díky tomu, že je též dobrým zdrojem vlákniny a podpoří růst svalové hmoty. Quinoa se skvěle hodí jako příloha k mnoha pokrmům a můžete ji ochucovat podle své fantazie.

Podobné články...

Napsat komentář