Toužíte po lepší výkonnosti? Objevte základy suplementace ve fitness

I když cvičíte jako nezjednaní, nemusí se vám vaše snaha příliš efektivně vyplácet. Pokud to se cvičením a změnou postavy myslíte opravdu vážně, musíte myslet také na základní suplementaci jako doplněk stravy při cvičení. Ta může totiž vaši výkonnost a výsledky posunout zase o kus dál.

Kvalitní základ

Klíčové je však mít kvalitní základ v podobě vhodně sestaveného jídelníčku, tréninkového plánu a také v ohledu na dostatečnou svalovou regeneraci. Pokud nemáte kvalitně sestavený jídelníček a tréninkový plán, nemusí být nakupování různých druhů doplňků stravy zcela vhodnou volbou. Začněte tedy u jídelníčku, tréninkového plánu a pak přemýšlejte, jak váš výkon podpořit.

Kreatin

Kreatin se podílí na budování síly a zvýšení silového výkonu. Nejedná se o steroid, ale o látku, která je běžně součástí kosterního svalstva. Přirozeně tedy máme zásoby kreatinu, avšak jen pro omezený čas svalové práce. Kreatin vám v tomto směru pomůže a posune vaše výkony a sílu dál. Podporuje také lepší regeneraci a je prevencí zranění při cvičení.

Beta alanin

Aminokyselina, která je na poli doplňků stravy jakousi stálicí. Beta alanin se postará o snížení míry zakyselení svalů během sportovního výkonu. Především během intenzivních sportovních tréninků vzniká tzv. metabolická acidóza, tedy lokální zakyselení, kterou vám beta alanin pomůže zvládnout. Vy tak můžete dosahovat lepších výkonů.

Protein

Nepostradatelným doplňkem stravy je také syrovátkový protein, který vašemu tělu zajistí dostatek bílkovin a esenciálních aminokyselin. Kvalitní syrovátkový protein obsahuje všechny potřebné aminokyseliny, urychluje regeneraci, dobře zasytí a dokonce může účinně podporovat imunitní systém.

Kofein

Pravdou je, že ne každý den se cítíte plní energie a motivovaní k tréninku. V těchto chvílích může být dobrým pomocníkem kofein, který se postará o nabuzení a podpoří výkonnost.

Podobné články...

Napsat komentář