Krční svaly neztuhnou kvůli přeleženinám. Zjistěte, v čem tkví skutečná příčina

Trápí vás ztuhlé krční svaly a myslíte si, že je to vlivem přeleženin? Nebo svalujete vinu na příliš nízký či vysoký polštář nebo příliš měkkou či naopak tvrdou matraci? Pravý vznik zablokovaného krčního svalstva však spočívá v něčem úplně jiném.

Frustrace z vývoje situace

Nalinkovali jste si dopodrobna, jak by nějaká situace měla probíhat? A nejednou se objevila komplikace, díky které dojde ke změnám a svaly na vašem krku ztuhnou. Než na plánování průběhu se zaměřte pouze na stanovení cíle. A samotný průběh již nechte volně plynout. Takový přístup je totiž mnohem lepší.

TIP: Se zablokovanými krčními svaly vám mohou pomoct techniky celostní a čínské medicíny. Víte, jaké se používají?

Neprojevení zlosti a vzteku

Potlačujete záměrně vztek nebo zlost? V tom případě se není čemu divit, že vás ztuhlé svaly na krku mohou pěkně potrápit. Pokud už jednou takové negativní emoce přijdou, nemá smysl se jim bránit. Musíte je z těla dostat pryč. Ideálně třeba sportem, masáží nebo tancem.

Vždy je pochopitelně rozumnější negativním emocím předcházet. Dříve než se rozčílíte, se proto snažte takový spor co nejvíce pochopit. Někteří lidé se chovají tak, jak se chovají proto, že to ani jinak neumí. Jejich chování však vypovídá o jejich osobnosti, ne o té vaší. Mějte to na paměti a třeba začnete hádky řešit lépe.

Smutek, strach a chlad

Poslední příčina zablokovaného krčního svalstva se může odvíjet od zažívaného smutku nebo strachu. Čas od času bohužel takové emoce potkají každého z nás. Pokud se projeví zablokovaným krkem, pomůže prohřívání. Stejně tak při prochladnutí se zaměřte na horkou vanu, saunu a pochutnejte si na teplém jídle i nápojích.

Pokud je již váš krk zablokovaný, musíte tělu od bolesti ulevit. V takovém případě vám pomohou techniky celostní a čínské medicíny. Více informací si o nich můžete přečíst na www.netradicni-medicina.cz.

 

Podobné články...

Napsat komentář