Správné zásady pohybu a sportování v létě

Právě léto je čas, kdy si nejvíce užíváme sportu na čerstvém vzduchu a pohybujeme se venku. Co však dělat, když se teploty dostávají na vyšší a vyšší příčky a vy nemáte ani pomyšlení na sport? Jste-li pravidelnými sportovními příznivci, ani vysoké teploty by vás neměli odradit. Je jen potřeba svůj sportovní režim upravit a dodržovat některé zásady, které ochrání vaše zdraví. 

Sportování na přímém slunci

Upravit byste měli především dobu, kterou venku sportováním trávíte. Nevystavujte se sportování na přímém slunci mezi 11. a 15. hodinou, kdy je slunce nejostřejší a má největší sílu. Sportováním v tento čas se vystavujete riziku přehřátí. Sportujte buď ráno či naopak až v podvečer. Při běhání vás okouzlí romantický západ slunce.

Hydratujte!

Během letních měsíců je velmi důležitá hydratace. Dodržujte pravidelný pitný režim zvláště během sportování. Před samotnou sportovní aktivitou, nejlépe dvě hodiny, tělo hydratujte, abyste na samotné sportování měli dostatek tekutin. Během sportování si dopřávejte vodu v rozmezí 15-20 minutách. Záleží samozřejmě na obtížnosti sportu a vašem organismu. Důležité je myslet na to, že tělu musíte vrátit veškerou tekutinu, kterou během sportování vypotí. Pijte především vodu a vynechte sladké a sycené nápoje.

Vhodné sportovní oblečení

Důležité je zvolit na sportování vhodné oblečení. Upřednostňujte funkční lehké prádlo, které dobře odvětrává pot. Podstatná je především volba kvalitního materiálu a pohodlných střihů. Nezapomínejte ani při outdoor sportech na pokrývku hlavy, ať už v podobě kšiltovek, šátků či čepic. Hodit se vám jistě bude i opalovací krém.

Každý podle svého

Během sportování, ať už v létě či v zimě, vždy poslouchejte své tělo. To vám nejlépe řekne, kdy má žízeň, kdy potřebuje odpočinek a kdy už má dost. U každého jsou potřeby individuální, jelikož každá osoba má jinou kondici, je v jiném zdravotním stavu a preferuje jiný způsob sportu. Dbejte tedy na to, co vám říká vaše tělo.

Podobné články...

Napsat komentář