Výběr vhodných kopaček není zase tak složitý

Fotbal již po generace patří mezi nejoblíbenější kolektivní sporty na planetě. Velké oblibě se těší i v naší české kotlině. Hrají ho běžně nezletilci i dospělí. Muži i ženy.

Pro pěstování tohoto koníčku není zapotřebí mnoho, na rozdíl třeba od hokeje. V podstatě vám stačí jen najít si herní plochu, sehnat někde balón a mít správné obutí.

Musí dobře sedět

Boty by měly dobře sedět za všech okolností, a o kopačkách to platí dvojnásob. Nebudete v nich totiž jen chodit, ale hlavně běhat, klouzat se po hřišti a kopat do balónu. Pokud vám nebudou kopačky dokonale sedět, může se to negativně projevit na vaší hře.

Příliš velké boty budou mít tendenci sklouzávat z nohou, malé zase budou tlačit a způsobovat vám puchýře a bolesti. Vaše představení na hřišti pak žádná hitparáda nebude. Proto je lepší nakupovat kopačky přímo v obchodě, než si je objednávat přes internet.

Jaký typ zvolit?

Výběr správných kopaček není žádná raketová fyzika, nicméně musíte být vybaveni alespoň základními znalostmi. Jednotlivé typy se od sebe odlišují hlavně typem podrážky.

Nejběžněji se na hřištích setkáte s kopačkami mající lisované špunty. Ty jsou v podstatě univerzální a dají se použít jak na suché trávě, tak s trochou představivosti i na kluzčím terénu. Alternativou jsou pak kolíkové modely, jež jsou ideální i do rozmočeného a kluzkého terénu. V obou případech se jedná o venkovní, nikoliv vnitřní obutí. Do tělocvičny rozhodně nejsou vhodné ani jedny ze zmiňovaných kopaček.

Tam naopak patří sálovky, jejichž podrážka je jen mírně zdrsněná, aby bylo možné se v botách pohybovat po umělých hladkých površích plynule a bez zbytečného klouzání.

Na umělou trávu je pak vhodné si obout kopačky obdařené velkým množstvím malých špuntů, takzvané Turfy. Je možné je však využít i na přírodních površích. Musí ovšem být dostatečně pevné.

Kvalitní značky

Existuje celá řada značek, ale toužíte-li po skutečné kvalitě, vyberte si buďto kopačky značky Adidas, nebo od firmy Nike. Budete mít jistotu, že si před každým zápasem nazouváte nejlepší produkty své třídy na planetě.

Podobné články...

Napsat komentář