Jak odstartovat svoji koučovací praxi

Rádi byste se dali na kariéru kouče? Přemýšlíte, zda má smysl zabývat se na samém začátku propagací? A jaké ceny si vlastně nastavit?

Dostaňte se do povědomí

Ať už člověk rozjíždí jakýkoliv byznys, nemá ve svých začátcích většinou možnost pro nějak nákladnou propagaci. U některého podnikání to může představovat kámen úrazu, ne však u koučování. A to proto, že se jedná o velmi specifickou službu. Ani ta nejdražší reklama vám tak většinou k obrovské klientele nepomůže.

Vůbec nejlepší reklamou je zrovna u koučování doporučení. Absolventi vašich kurzů se tak zmíní svým přátelům, rodině a známým a vám tak možná přibude nový klient. Ale musíte svoji práci dělat pořádně a zodpovědně. Jedině tak budou zákazníci odcházet spokojení a doporučovat vás dále.

Kromě toho můžete přistoupit i ke klasické propagaci například ve formě vizitek. Nechte si jich udělat opravdu hodně a rozdávejte je na každém rohu. Dále se vyplatí mít známosti mezi těmi, kteří s lidmi pracují. Jedná se například o kadeřnice, kosmetičky a podobně.

Pravidelně se také můžete zúčastňovat nejrůznějších networkingových akcí, kde potkáte řadu zajímavých lidí. Navažte s nimi kontakt a možná právě oni budou chtít váš koučovací kurz.

Jak si říct o peníze

Připadá vám tato záležitost absurdní? Možná se budete divit, ale řada začínajících koučů má s touto oblastí velké problémy. Kolik si za jedno sezení říct, aby to nebylo málo ani moc?

Začněte nejprve s koučováním zadarmo. Stanovte si předem počet sezení, které budete poskytovat zdarma. Třeba 30. Získáte tím zkušenosti, reference a již zmiňované doporučení.

Svým klientům dále můžete nabízet záruku spokojenosti. Řekněte jim, že jim vrátíte peníze, pokud s kurzem nebudou spokojeni. Jedná se o skvělý marketingový tah.

A v neposlední řadě se inspirujte o konkurence. Podívejte se na webové prezentace koučů ve svém okolí a zjistěte si ceny za sezení u nich. A své ceny těmto částkám přizpůsobte.

Zúčastněte se kurzu Kouč osobního rozvoje a získejte další cenné rady z oblasti koučování. Naučte se vše potřebné pro vykonávání této profese pod vedením zkušené koučky Markéty Hamrlové.

Podobné články...

Napsat komentář