Co jíst před cvičením

Společně se cvičením je pro náš zdravý organismus důležitý také to, co jíme. Obzvláště pokud je vaše snaha zhubnout, nebo posílit svaly. Asi každý z vás ví, že s plným žaludkem se cvičit nemá, ani nedá. To samé ale platí i v případě, kdy jste hladový. Malou svačinu byste si měli dopřát tak půl hodiny až hodinu před cvičením, aby tělo přijalo důležité živiny a během cvičení mohlo správně fungovat.

Proč jíst před cvičením?

Pokud vyžadujete po svém těle nějaký fyzický výkon je to velmi jednoduché. Bez jídla nebude energie, bez energie nebude výkon. Proto je opravdu důležité správně zvolit jídlo před cvičením. Pokud je vašim cílem zhubnout tuky a nabrat svaly, jíst správně je ještě důležitější. Jídlo před cvičením ochrání vaše svaly a bílkoviny, které přijmete před cvičením, jsou mnohem účinnější, než ty, které budete chtít do těla dostat po tréninku.

Váš metabolismus bude mimo jiné i nakopnutý a bude více spalovat.

Co jíst před cvičením

V první řadě řekněme, co určitě nejíst. Před cvičením se vyhněte jakýmkoliv jídlům, která jsou příliš tučná, nebo sladká. Pozor dejte i na vysoký obsah vlákniny a volte spíše lehké jídlo.

Před cvičením jezte:
  • celozrnné pečivo
  • ovoce
  • müsli tyčinky bez polevy
  • lehké smoothies
  • proteinové tyčinky před cvičením

Nezanedbávejte pitný režim

Pro tělo je nezbytně nutné během cvičení dodržovat správný pitný režim. Přijaté tekutiny budou sloužit jako rozpouštědlo pro živiny, odpadní látky a hormony. Pokud bude vaše tělo dehydratováno, budete se cítit unavení a vyčerpaní. Na to, jak správně pít, existuje jednoduchá rovnice. Během 15 minut cvičení byste měli vypít 250 ml nápoje. Jako nápoj volte ideálně čistou neperlivou vodu. Pokud chuť čisté vody nesnesete, můžete přidat pár kapek citrónu.

Jídlo před cvičením je prostě nutností. Spolu s vyváženým jídelníčkem a správným pitným režimem snadno dosáhnete požadovaných výsledků.

Podobné články...

Napsat komentář