Léto už je skoro tu! Jak se připravit na plavkovou sezónu?

Léto se nezadržitelně blíží a s ním i plavková sezóna a tlak na naše tělo. Pokud chcete vypadat v plavkách dobře a v letních šatech chodit bez nepříjemného pocitu, začněte s přípravou na léto již dnes. Není to nic složitého, stačí popřemýšlet o své životosprávě a celkovém životním stylu. 

Když vás trápí kila navíc

Pokud máte pocit, že potřebujete trochu zhubnout či vaši postavu zpevnit, pusťte se do toho! Začnete s pohledem na váš životní styl. Jíte zdravou stravu? Pijete alkohol v omezeném množství? Dostatečně se hýbete? Relaxujete? Pokud jste si na všechny otázky odpověděli ano, vše by mělo být v pořádku. Problémem však nejčastěji bývá sedavý způsob života, nedostatek pohybu a nevyvážená strava, která je většinou bohatá na sacharidy a tuky, ale ne na bílkoviny. Zkuste tuto skutečnost změnit.

Pravidelný pohyb

Velkou roli hraje samozřejmě pravidelný pohyb, ať už ve formě procházek se psem či pravidelného sportování. Pokud však chodíte se svým psem jen 500 m a a ni se u toho nezapotíte, tento pohyb na mysli nemáme. Abyste zhubli, potřebujete si dát opravdu do těla. Najděte si ideální sport pro vás, který vás bude bavit a nebude jen pouhým trápením se ztrátou kil. Dopřejte si pravidelný pohyb několikrát týdně a brzy uvidíte, jak jdou nadbytečná kila dolů.

Pomůže běh

Pokud jste zdraví a nemáte problémy s kloubním aparátem, dopřejte si pravidelné běhání. Začněte třeba jen s půl hodinou běhu denně a postupně čas či kilometry přidávejte. Při běhu jsou zapojeny svaly celého těla a vaše tělo dostává pěkně zabrat. S během uvidíte výsledky za pár dní a může se z něho stát oblíbená součást vaší rutiny. Nezapomeňte na kvalitní běžeckou obuv a před běháním si dopřát dostatek tekutin. Běh můžete samozřejmě kombinovat s dalšími sporty, například s posilováním či běháním. Zaběhněte si do bazénu, zaplavte si a zpátky si udělejte příjemnou procházku.

Podobné články...

Napsat komentář