Cviky, díky kterým budou vaše hýždě dokonalé

Každá žena, ale také mnoho mužů, touží po pevných a dokonale vytvarovaných hýždích. Jak tohoto výsledku dosáhnout? Jaké cviky pravidelně cvičit?

Pravidelný pohyb

Ať už cvičíte pro výsledek či pro radost, je pravidelný pohyb nesmírně důležitý pro udržení vaší kondice a zdravého životního stylu. Během cvičení totiž spalujete kalorie přijaté ze stravy. Právě hýžďové svaly patří mezi největší svalové skupiny v těle a při jejich zatěžování spálíte mnoho energie. Posilováním hýždí lze maximalizovat výdej energie. Dopřejte si proto i pravidelné zatěžování hýždí, díky kterému docílíte vytoužené postavy, odbouráte nechtěný tělesný tuk a budete se svou postavou spokojenější.

Mrtvý tah

Tento cvik se používá často při posilování hamstringů (zadní části nohou), ale posiluje i hýždě a bedra. Nutné je však tento cvik provádět ve správné poloze. Nejdříve se rozkročte na šíři ramen a špičky nohou vytočte mírně směrem ven, ruce položte na stehna. Záda se snažte držet rovná a vtáhněte břicho směrem dovnitř. Ruce nechte sklouznout dolů a zadeček tlačte dozadu. Váhu přenášejte na paty a s výdechem přichází narovnání. Po zvládnutí tohoto postoje posilujte s činkami či tyčí.

Most

Tento cvik je notoricky známý, ale velmi účinný. Ideální pro všechny, kteří cvičí doma, nepotřebujete k němu totiž žádné vybavení. Lehněte si na podlahu, ohněte nohy v kolenou, paty jsou asi 30 cm od hýždí, nohy na šířku kyčlí. Ruce si dejte podél těla a s výdechem zvedejte hýždě a bedra ze země nahoru. V horní poloze chvíli setrvejte, stáhněte hýždě a následně se vracejte zpět.

Dřepy

Skvělým cvikem na posílení hýždí jsou bezesporu dřepy. Ty můžete vykonávat s vlastní vahou či zátěží. Rozkročte nohy šířku ramen, ruce na boky či natáhnout před sebe a udělejte dřep asi do úhlu 90 stupňů a vraťte se do výchozí polohy s tím, že stáhnete hýždě.

Podobné články...

Napsat komentář