Jak je to s výběrem správné běžecké obuvi?

Běh je jedním z nejoblíbenějších sportů po celé zemi, a to z velmi jednoduchého důvodu, udržuje vás ve skvělé kondici a nic moc k němu nepotřebujete. Pouze kvalitní obuv. Jak ji však správně vybrat? Záleží nejen na pohodlí, ale také na tom, jaké cesty budete brázdit, zda budete běhat spíše po rovném terénu, jako je silnice či po lesních cestách. Jak správně vybrat běžeckou obuv?

Při výběru obuvi

Příliš nedoporučujeme vybírat si běžeckou obuv na internetu, jedině v případě, že už víte, jaká značka vám sedí. Při výběru sportovní obuvi by vám měl pomoci také personál v prodejnách. Na začátku stojí stanovení správné velikosti. Nekupujte si obuv, která vám sedí “tip top”. Při běhu se chodidlo pohybuje a vaše prsty potřebují místo k pohybu. Lepší je zvolit botu, která vám je malinko větší. Velmi záleží také na vašich zkušenostech s otékáním nohou a charakteristickou fyziognomií vašeho těla, například vybočený palec, apod.

Rozměry obuvi

Další věcí, které byste měli věnovat pozornost, je rozměr obuvi, především její šířce. Každá bota má jinou šířku, která sedí jiné noze. Vždyť každé chodilo je odlišné a v botě by mělo být příjemně ukotveno. Noha by neměla být v botě volná či příliš těsná. Pamatujte také na to, že stačí několik běhů a dojde k jejímu rozšlápnutí.

Bez bolesti, otlačení,…

Kvalitní a dobře sedící obuv přináší během běhu příjemný pocit, nikde netlačí, nepřináší bolest, ani puchýře. Neměla by vám přinášet ani pocit strachu, že se vám zvrtne noha. Při výběru obuvi si klidně už v prodejně zkuste botu “proběhnout”, abyste cítili pocit, který budete mít během běhu. Pokud v obuvi budete jen stát, nic nepoznáte. Na trhu je vám k dispozici velká škála modelů, značek a výrobců. Vybírejte boty na běhání pečlivě, vždyť vám vydrží několik let a tato investice je důležitá především pro vaše zdraví.

Podobné články...

Napsat komentář