Jak vybrat správné brusle na inline hokej?

V České republice je hokej velice oblíbeným sportem. I v letních měsících se můžete prohánět na bruslích s hokejkou v ruce, protože existuje inline hokej. Samotný název napovídá, že potřebujete inline brusle, které mají namísto nožů kolečka. V následujících řádcích vám prozradíme, bez jakého vybavení se jednoznačně neobejdete.

Dokonce i na inline bruslích se můžete naučit různé triky, stačí si vybrat správné brusle. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant. Podle čeho tedy brusle inline vybrat?

Čím se řídit při výběru bruslí?

Většinou hraje velkou roli vzhled, ovšem design jako takový byste měli odsunout až na druhou kolej. Dávejte si pozor spíše na typ, velikost bruslí, velikost i tvrdost koleček a v neposlední řadě i cenu.

Brusle, které jsou určeny na inline hokej, jsou opatřeny často stejnou botou jako u zimních bruslí. O kvalitu jízdních vlastností se starají kolečka, přičemž ideální volbou jsou takové brusle, jež mají v přední části dvě menší a v zadní části dvě větší kolečka. Právě díky takovému sestavení je totiž možné snadno a rychle změnit směr, což hokejista při hře potřebuje.

Jakou velikost zvolit?

Co značka, to jiné číslování, a proto je lepší si nohu poměřit anebo brusle vyzkoušet. Brusle by vás neměly nikde tlačit, naopak nesmí být ani příliš volné, protože by se vám v nich špatně jezdilo.

Dilema nastává i v okamžiku, kdy začnete vybírat kolečka. Mezi kolečky jsou markantní rozdíly. U každého páru bruslí je vždy uvedena informace, jakou maximální velikost mohou kolečka mít.

Další vybavení na inline hokej

Pro inline hokej jsou žádoucí ještě další prvky. Sice nepotřebujete takovou výstroj jako na klasický hokej, ale i tak vám nesmí chybět rukavice na inline, chrániče na hrudník, speciální kalhoty s výztuží a suspenzorem, helma a hokejka.

Podobné články...

Napsat komentář