Sanitkou po Praze? K lékaři se přepravíte levněji než s pomocí taxi!

Praha už dlouhou dobu platí za město vysokých cen. Výjimkou nejsou ani přepravní služby, které si nemocní a senioři nemohou dovolit. Proto volí alternativy.

Zdroj: Unsplash.com

Sanitka neslouží jen pro převoz akutně nemocných či zraněných pacientů do nemocnice. Této služby můžete využít i vy, případně váš blízký, pro kterého je problém přepravit se místní dopravou. Převozová sanitní služba (Praha, Liberec i další města) je zajišťována zpravidla soukromými společnostmi, ale v některých oblastech se o ni postarají i nemocnice.

Jak objednat soukromou sanitku v Praze?

Sanitní služba je hrazena dvěma způsoby – zdravotní pojišťovnou, nebo z vlastní kapsy. Pokud nechcete platit, budete potřebovat potvrzení od lékaře. Poté se stačí spojit s vybranou agenturou, domluvit termín a následně počkat, dokud nedorazí sanitní služba Praha a její problémy s dopravou tak nebudou problémem ani pro nepohyblivé pacienty. V případě, že žádanku nemáte, bude soukromá sanitka Praha dotována z vašich vlastních prostředků. Přesné částky naleznete v ceníku na webových stránkách vybrané agentury.

Sanitkou do lázní

Pro rekonvalescenci některých pacientů je nutná rehabilitace v lázních. I tento převoz zajistí soukromá sanitní služba. Praha totiž není jediným krajem v Česku, kam je možné objednání sanitky Praha sousedí se Středočeským krajem, ve kterém se nachází řada kvalitních lázeňských rezortů. Po předešlé domluvě je možná doprava plně vybavenými sanitními vozy i do vzdálenějších koutů České republiky.

Jaké jsou možnosti?

Pro imobilní, případně infekční klienty, zajistí přepravu do nemocnice převozová sanitka Praha ale platí za jedno z nejdražších míst v republice. Mnozí pacienti, i když nedostanou potvrzení od lékaře, tedy za účelem dopravy na vyšetření mnohdy volí sanitní služby Praha je zkrátka drahá. Což platí i o taxi, které může stát až jednou tolik. A neplatí to jen pro hlavní město. Vyprávět by mohli i klienti a pacienti v dalších velkých městech, kteří využívají domácí péče Liberec, Plzeň či Hradec se také mohou „pyšnit“ poměrně vysokými cenami přepravních služeb. Převozová sanitní služba tak tvoří zajímavou alternativu pro nemocné pacienty.

Podobné články...

Napsat komentář