Jak udělat svůj trénink efektivnější

Moderní doba nás neustále nutí jít proti přírodě. Většina zaměstnání se už dávno neodehrává na čerstvém vzduchu s přirozeně potřebnou fyzickou námahou, která by navíc byla rozmanitá. Namísto toho sedíme v uzavřených budovách s klimatizací nebo běháme po nejrůznějších továrnách o výrobních linkách nemluvě. Na druhou stranu ti, kteří mají to štěstí, že se dostanou na vzduch pod širé nebe, jako jsou stavební dělníci, tak jsou den co den vystavováni prachu a jedovatým zplodinám. Nakonec nám vypoví zdraví službu a jsme jednou nohou ve velkém problému. Někteří z vás to však chtějí podchytit za včas a rozhodli se si vytvořit tréninkový plán, který by je hodil nazpět do kondice. V tomto článku vám přinášíme zajímavé pravidla či rady, jak tento plán udělat o mnoho efektivnější. Už samotné rozhodnutí, že chcete navštívit fitko a začít se svou situací něco dělat je prvním předpokladem k velkému úspěchu.

Vše si naplánujte

Ještě než do fitka vstoupíte, vytvořte si ideální tréninkový plán, nebo si jej nechte sestavit. Je dobré mít něco v ruce, dle čeho se budou vaše kroky ubírat. Především si stanovte jasný cíl, za kterým neochvějně půjdete. Tento postup je o mnoho lepší, než kdybyste po centru bloumali a zkoušeli jednou to a po druhé zase tamto. Pevný řád a jasné kritéria jsou přesně tím, co vás ve cvičení udrží. Díky této velice jednoduché strategii dosáhnete téměř všeho.

Koncentrace na prvním místě

Najděte si pro sebe na malou chvíli čas a jen tak si lehněte na pohovku. Zavřete oči a představte si svůj trénink. Mozek berte jako sval, který je potřeba na tréninkové vypětí připravit. Projděte si vše, co se ve fitness centru musí odehrát a také odehraje. Tato cílevědomá koncentrace je skvělou relaxační technikou, která váš organismus dokonale připraví na návštěvu centra.

 

Motivace je důležitá

Hledíte do zrcadla na své povadlé břicho? Často projíždíte internetové fotografie vyrýsovaných těl? To je dobře, vytvořte si z vašich představ o dokonalosti motivační program a držte se ho. Tyto podněty vás vybičují k lepším výkonům. Při cvičení si pak tyto subjektivní pocity vyvolávejte a dejte do tréninku co možná nejvíce.

Nezapomeňte na dostatečný odpočinek

Nejdříve si musíte uvědomit, že svaly rostou při odpočinku. Ve fitness centru jim poskytnete jen důvod, ale všechna ta krása se odehrává při relaxaci, spánku. Právě z těchto důvodů nezapomínejte na kvalitní odpočinek v podobě spánku. Svalová hmota nejvíce narůstá přes noc. Jen tak se vaše tělo dokonale zregeneruje a připraví se na lepší výkony v dalším dni.

Uvažujte o sparingpartnerovi

Existují lidé, kteří nedají dopustit na samostatné cvičení a navíc by je přítomnost někoho jiného rušila. Takových lidí je však méně, i když ve velké míře jsou ve fitkách k vidění cvičenci samotáři. Zjistěte o sobě více a vyzkoušejte si najít sparingpartnera, s kterým si budete rozumět. Nejen že se budete moci pustit do tvrdšího tréninku z důvodu většího zajištění druhou osobou, ale také vás přítomnost druhé osoby vybičuje k lepším výkonům.

Speciální tréninkové pomůcky

Nezapomeňte na speciální pomůcky. Používejte rukavice, molitany, trhačky, zavažte si bandáže. Trénink by neměl být o nepříjemných pocitech a bolesti z důvodu nedokonavé přípravy. Buďte ke svému tělu ohleduplní a pokuste si pro vlastní cvičení vytvořit optimální podmínky.

Suplementace

Trh nabízí širokou škálu výrobků, které vám napomohou k lepšímu růstu svalstva. Tyto stimulanty jsou schopny doslova vybičovat vaše duševní i fyzické tělo k lepším výkonům. Neexistuje univerzální návod na každého. Lidské tělo je velmi individuální nástroj, proto si suplementy ozkoušejte, nejlépe se poraďte s fitness trenérem.

Naplánování přestávky

Alespoň třikrát do roka si naplánujte týdenní přestávku, kdy se nedotknete žádného posilovacího zařízení. Vaší jedinou denní náplní se stane odpočinek, příjemné procházky přírodou a kontakt s přáteli. Úplně vypněte a přestaňte myslet na cvičení. Tento způsob odreagování je velmi důležitý pro obnovení duševní pohody.

Podobné články...

Napsat komentář