Lyže

Říká se, že s lyžováním lze začít doslova v každém věku. A podle toho se mnozí lidé jistě řídí, jelikož obliba tohoto sportu je stále větší a větší. V souvislosti s ním však nelze pouze říci, že lyžování je jízda z kopce. Existují různé možnosti, a tomu samozřejmě odpovídají jednotlivé lyže. A pokud přijdete do obchodu, rozhodně budete mít na výběr z mnoha možností.

Základem jsou samozřejmě sjezdové lyže, které jsou ideální na běžné lyžování – tedy z kopce. I ty se však mohou lišit velikostí, tedy délkou, a také svým vykrojením. Hitem jsou nyní carvingové lyže, které mají větší vykrojení a tím usnadňují nasazení do samotného oblouku. V souvislosti s tím se již jinak hledí na jejich délku. Dříve se lyže kupovaly na výšku postavy, zatímco nyní je ideální výška po bradu. A to, i pokud plánujete koupit dětské lyže, tedy lyže určené pro ty nejmenší. I děti mohou začít kdykoliv, na což reaguje řada areálů svými lyžařskými školami či školkami.

Důležitá je pří výběru také stavba lyže, tedy použité materiály, a to jak na její vnitřní část, tak i na skluznici. Z hlediska různých typů však nesmíme zapomenout ani na běžecké lyže. Ty poznáme jasně podle svého tvaru. Jsou výrazně užší, rovné, a špička je mnohem vyšší, než u lyží na sjezd. S tím samozřejmě souvisí i jejich použití, jelikož jsou určené právě pro milovníky běžeckého lyžování, kdy daný tvar napomáhá lepší jízdě a rychlosti. V tomto sportu však existují i další lyže, například určené na freestyle, které mají tvar konců podobný snowboardům.

Samozřejmě s tímto vybavením souvisí i ceny. Pokud nechcete investovat, existují v mnoha areálech půjčovny, kde si lze celý komplet zapůjčit. Naopak pokud raději chcete investovat do svého, je vhodné využít posezonní nákup lyží, kdy ceny klesnou skutečně výrazným způsobem. Pokud bychom měli být konkrétní, tak jedny z nejoblíbenějších lyží vyjdou na cenu okolo 5 000 Kč. K tomu je nutné vázání v ceně okolo 2 – 3 tisíc, boty, které lze do 3 000 Kč pořídit, a také hůlky, které vyjdou do 1 000 Kč.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MGJH4HHNVic[/youtube]

Podobné články...

Napsat komentář