Boby a sáně zábava nejen pro děti

Určitě také vzpomínáte, jak jste jako malí chodili během zimy ven, a sáňkovali na nedalekých kopcích. Ačkoliv doba pokročila, zábava dětí je stále stejná, a stále se jedná o aktivity, které jsou velmi oblíbené. Co se však poměrně výrazně změnilo, je nabídka možností, na čem všem sáňkovat lze. A poměrně pokročily i ceny. Na druhou stranu jsou boby a sáně zábava nejen pro děti, a tak to určitě není špatná investice.

Tím nejrozšířenějším jsou zcela jistě plastové boby. Jejich cena rozhodně není ničím, co by mělo zruinovat váš rodinný rozpočet, jelikož se dají pořídit za cenu okolo 300 Kč. Neméně oblíbené jsou však i klasické sáňky, které se od bobů liší dvěma hlavními odlišnostmi. Lze na nich dosáhnout vyšší rychlosti a mají často horší ovladatelnost. Přesto však ve společné jízdě dětí s rodičem není nutné mít obavy z celkové bezpečnosti.

Současná doba však přeje i mnohem zajímavějším kouskům, jako jsou boby s volantem, díky kterému jsou velmi dobře a snadno ovladatelné. Rozhodně bychom však neměli zapomínat ani na sáňkovací lopaty, v ceně okolo 50 Kč, které taktéž najdou celou řadu příznivců. To vše tak může posloužit k dokonalé zábavě nejenom dětí, ale také samotných rodičů.

S ohledem na bezpečnost se však začaly vyvíjet také saně a boby s bezpečnostními prvky. Možná si i vy pamatujete postroje, které byly součástí saní s ohrádkou. Dnes však najdeme i řadu různých bobů, které jsou vybaveny opěradlem a také bezpečnostními pásy. Ty mají sloužit stejně jako v autě k tomu, aby dítě nevylétlo a nenarazilo hlavou do překážky. Podobné pásy samozřejmě mají svůj účel i v případě, že své dítě na bobu táhnete za vámi, a chcete zamezit tomu, aby vypadlo. Řešení jsou totiž k dispozici nejenom pro starší, ale i pro ty nejmenší děti, a tak je na našem trhu skutečně z čeho vybírat, a to i v levných cenových hladinách.

Podobné články...

Napsat komentář