Jak by měla vypadat tréninková hodina?

Rádi byste začali chodit cvičit do posilovny? Nebo třeba doma? A nevíte, jak si svou tréninkovou hodinu sestavit? Nechte se inspirovat dnešním článkem.

Nejdříve zahřátí

Na začátku tréninku by mělo proběhnout zahřátí jako příprava před samotným sportovním výkonem. Zahřátí by se mělo pohybovat v rozmezí od 5 do 10 minut. Zahřátí byste neměli podceňovat! Myslete na to, že jen správně zahřáté tělo bude připravené na cvičení. Zvolit můžete aerobní činnost, chůzi na páse, jízdu na rotopedu či poskakování z místa na místo.

Strečink

Následovat by mělo krátké protahování před tréninkem. Strečink povolí zatuhlé svaly a díky tomu budete cviky provádět lépe. Svalová partie se protahuje přibližně 20 sekund. Zaměřit byste se měli na svaly, které máte zkrácené a ty, které budete daný den posilovat.

Příprava kloubů

Přibližně 5 minut byste měli věnovat přípravě vašich kloubů. To provedete tak, že budete dělat malé krouživé pohyby, které budete zrychlovat a zvětšovat rozsah. Protáhněte každý pár kloubů zvlášť.

Samotné posilování

Nyní se vrhněte na samotné posilování, které je hlavní částí tréninku. Tuto hlavní část si určujete vy sami. Záleží na tom, jaké svalové partie potřebujete posilovat. Vhodné je sestavit si svůj vlastní plán posilování jednotlivých partií, abyste žádnou nevynechávali a zároveň dva dny po sobě necvičili partii stejnou, aby měla čas se regenerovat. Samotné posilování by mělo trvat 30 až 60 minut.

Aerobní část trénink

Po posilování byste neměli zapomenout na aerobní část, která je podstatná pro regeneraci svalů. Při aerobní zátěži dochází k pocení a z těla se odplavují odpadní látky. V této části tréninku se nemá cenu přetěžovat, protože to nejtěžší byste již měli mít za sebou.

Strečink na závěr

Závěrečnému strečinku věnujte 10 až 20 minut. Strečink po cvičení byste neměli vynechávat, jelikož díky němu se svaly uvolní a podpoříte jejich správnou regeneraci. Závěrečné protažení si užívejte v klidu a věnujte mu čas.

Podobné články...

Napsat komentář