Koloběžky

Měli jste jako malé děti koloběžku? Tato móda je zpět, a to nejenom pro děti, ale tomuto trendu propadá i celá řada dospělých. A tomu se samozřejmě přizpůsobují i výrobci, kteří koloběžky vyrábějí a dodávají na světové trhy. A nutno říci, že některé z nich jsou skutečně sofistikované, a velmi kvalitní. Navíc mnoho z nich začalo vyrábět i motorové koloběžky, což je sice perfektní možnost, jak se snadno a bez námahy dostat z místa na místo, ale rozhodně při jízdě nezažijeme ten pocit, jako když se musíme odrážet jednou nohou.

Nabídka na dnešních trzích je skutečně obrovská. Kromě dětí si může tento výrobek zakoupit i jakýkoliv dospělý. Výjimkou nejsou ani ty, které bez problémů odolají váhovému limitu většímu než 120 kilogramů. Navíc se koloběžky pro dospělé nemusejí stát pouze možností zábavy nebo praktického přibližovadla, ale v mnohých oblastech dokonce nahrazují jízdní kola.

Lze je tak vidět na celé řadě cyklostezek, například na Šumavě, popřípadě v Českém ráji. Zde také fungují místní půjčovny, kde si můžete svou koloběžku vypůjčit a vyzkoušet. A pokud bychom se měli zaměřit i na konkrétní provedení, nejsou žádnou novinkou typy určené na zpevněné asfaltové cesty, i do terénu. Tyto mají velmi kvalitní odpružení, a tak zlepšují stabilitu jízdy.

Samozřejmě v tomto případě mluvíme o skutečně propracovaných typech, které jsou vhodné pro každého. Poměrně zajímavým unikátem jsou však freestyle koloběžky, které si našli řadu příznivců v oblasti adrenalinových sportů. Ti přišli na to, že i něco tak obyčejného jako je koloběžka lze využít k různým trikům, které na tomto typu následně provádí.

na kolik vás takové koloběžky vyjdou? Ona freestyle okolo třech, ale i šesti tisíc. Takové, které jsou ideální například do města na cenu okolo 2 – 3 tisíc, a ty nejlepší modely se drží na částkách blížících se 10 000 Kč.

Podobné články...

Napsat komentář