Sport a erekce. Souvisejí spolu? Které sporty můžete a které ne?

Problémy s erekcí mají dnes už nejen staří muži, ale stále více i mladší ročníky. Nemusí se přitom ale jednat o nic vážného, ​​protože některé studie ukazují, že kamenem úrazu bývá především životní styl.

Pokud máte z času na čas problém v ložnici, není to ještě důvod pro to, abyste propadali panice. Většina mužů totiž dnes nežije akorát tím nejlepším stylem, o životosprávě ani nemluvě. To je však příležitost pro každého, kdo by chtěl zlepšit svou potenci a nechce hned navštěvovat sexuologa a sahat po drahých lécích na předpis.

Více pohybu znamená lepší erekci

Pohyb a zdraví spolu přímo souvisejí. Stejně tak spolu přímo souvisí zdraví a kvalitní erekce. Prvním předpokladem je tedy mít dostatek pohybu. Jeho nedostatek je jednou z příčin nadváhy nebo zvýšeného cholesterolu. Oba faktory jsou rizikové pro správné prokrvení pohlavního údu a to může mužům způsobovat problémy s pevnou erekcí.

Pod pojmem pohyb se přitom nemyslí nutně jen nějaký aktivní sport. Zkuste například místo výtahu použít schody. Pokud jdete někam na nákup nebo ven a vzdálenost není více než 1 km, nechte auto na parkovišti a projděte se. Více pohybu znamená také zlepšení hladiny testosteronu, což je důležité pro libido a chuť na sex obecně.

Které sporty jsou vhodné?

Pojďme však k tomu sportu. Kromě častého pohybu je totiž pro podporu erekce důležité i sportovat, ale ne jakkoliv. Zkombinovat byste měli vytrvalostní druh sportu s intenzivnějším sportem zaměřeným na výbušnost. Z vytrvalostních sportů jsou nejlepší běh a plavání, protože budují kondici a pomáhají zároveň odbourat přebytečný tuk.

Velmi prospěšné je však například i posilování svalstva cíleným cvičením. Věnovat se můžete například posilování a kulturistice, ale zde pozor na to, abyste nepřetěžovali své tělo příliš. Výsledkem by byla totiž více únava než získání kondice.

Zajímavým typem posilování svalů je Kegelovo cvičení. Jde v podstatě o posílení PC svalstva, čili svalstva pánevního dna. Cílem cvičení je střídat uvolnění a napnutí svalu, který řídí například močení. Cvičení pomáhá nejen na lepší ovládání erekce, ale například i proti inkontinenci. Zajímavostí je, že původně bylo vyvinuto pro ženy!

Zkuste povolený “doping”!

K sportu patří i doping. Ne, nemáme teď na mysli zakázané látky, které užívají vrcholoví sportovci k dosažení lepšího výkonu. V oblasti potence a erekce je doping takříkajíc povolen a jde zejména o různé přírodní přípravky na podporu erekce a potence.

Aktuálně mezi nejpopulárnější výživové doplňky na zkvalitnění erekce u nás parta Vimax, Zerex (recenze a ceny zde), Erexan a eJoy.

Zde však pozor na některé podezřelé produkty prodávané přes inzeráty – doporučujeme najít si recenze a hodnocení ověřených značek a z nich si vybrat některé na vyzkoušení. Uvidíte, že takový doping vám určitě v ložnici pomůže!

Tímto sportem se naopak určitě vyhýbejte

Ne každý druh sportu je pro zlepšení erekce ideální. V principu byste se měli vyhýbat všemu, co nadměrně zatěžuje orgány pohlavní soustavy. Takové sportování je pak spíše nebezpečné a vlastně pro potenci kontraproduktivní.

Ne nadarmo mají nejčastěji problémy s erekcí zejména motorkáři, cyklisté, jezdci rodea nebo jezdci na koních. Takovým sportem byste se určitě měli vyhýbat, protože při nich dochází k dlouhodobému tlaku tak na varlata, jakož i na pohlavní úd.

Nejen sport, ale i zdravější životní styl

Velmi důležité je brát sportování a pohyb komplexně. Pokud nezměníte některé zlozvyky, například nepravidelné stravování, nezdravé stravování, kouření nebo nadměrné pití alkoholických nápojů, samotným sportováním moc nedosáhnete. Určitě ne tolik, kolik bude stačit pro citelné zlepšení vaší erekce.

Doporučujeme vám proto zaměřit se na celkovou změnu životního stylu. Snažte se jíst zdravěji, nejezte tučné, mastné a smažené jídla, tradiční maso zkuste nahradit zeleninou nebo rybou a samozřejmě – zcela omezte kouření. Jedno pivo nebo sklenice vína vám z času na čas neublíží, ale rozhodně to nepřehánějte.

Podobné články...

Napsat komentář