Cvičte venku, místo v posilovně

Léto už je za dveřmi a my si konečně užíváme teplého a slunečného počasí. Je proto škoda trénovat a cvičit zavřeni v posilovně či fit centru. Jděte si proto ven zaběhat a k tomu vyzkoušejte tyto cviky, ke kterým budete potřebovat jen vhodnou lavičku.

Cviky vhodné na ven

  1. Výpady na lavičce

Postavte se zády k lavičce a pokrčenou levou nohu opřete špičkou o lavičku. Všechna síla spočívá na patě stojné nohy, tedy na pravé. Pravou nohu nyní pomalu krčte směrem dolů do dřepu. Cvik opakujte po třech sériích s 10 dřepy na každou nohu.

  1. Výskoky

Výskok je výborným cvikem na kondici a rovnováhu. Počáteční pozice vypadá tak, že rozkročíte nohy od sebe , jako byste chtěli udělat velký krok dopředu. Pravou nohu pokrčte a levou vyšvihněte a vyskočte. Výskok provádějte energicky. Opakujte 6 výskoků na každou nohu po třech sériích.

  1. Prkno

Cvik prkno zná nejspíš každý. Základní pozice začíná na špičkách a loktech s rovnými zády. Tělo opravdu zpevněte a dávejte hlavně pozor na rovná záda, které vám nesmí v bederní čísti propadat. Zadeček nemá být vystrčený. V této pozici chvíli držte a poté povolte. Cvik opakujte třikrát. Pokud chcete vyzkoušet něco těžšího, nohy v prkně krčte střídavě pod sebe. Cvik potom opakujte 5 krát na každou nohu po 2 sériích.maxresdefault (4)

  1. Výskok na lavičku

Posledním cvikem je výskok na lavičku. Postavte se čelem k lavičce, mírně pokrčte kolena a podsaďte pánev. Z této pozice vyskočte na lavičku a poté dolů. Cvik opakujte 3 krát.

Výhody cvičení venku

Možná si pořád říkáte, proč chodit cvičit ven, když můžete jít do posilovny. Důvodů je několik. Prvním je vitamín D, který čerpáte ze sluníčka. Dalším důvodem je neskutečná variabilita míst a možností, kde cvičit. A nakonec, nemusíte platit vstup a také nejste vázaní otevírací dobou posilovny.

Využijte proto tohoto teplého slunného počasí a jděte si ven zacvičit.

 

Podobné články...

Napsat komentář