Jak se stát soukromým pilotem letounů a proč se pojistit?

Hledáte novou volnočasovou aktivitu, která vás zabaví více než cokoliv jiného? Pokud máte kladný vztah k létání, pak je s podivem, že jste se ještě nepřihlásili do letecké školy a neudělali si kvalifikaci pro soukromého pilota letounů PPL(A). Zdá se vám to jako bláznivý nápad? Tak zavřete oči a představte si, jak si užíváte ničím nerušený let a kocháte se pohledem na přírodní scenérie z ptačí perspektivy. Anebo jak v pátek usednete do letadla a za pár hodin přistanete na letišti v Chorvatsku či v jiné dovolenkové lokalitě… 

Letecký průkaz vám otevře bránu do světa nových možností a vy se do létání okamžitě zamilujete. Ještě předtím byste však měli vědět, co kurz obnáší a k čemu vás kvalifikace PPL(A) opravňuje. Ve zkratce:

  • minimální věková hranice pro absolvování samostatných letů je 16 let (do výcviku se žák může přihlásit v roce, kdy tohoto věku dosáhne)
  • závěrečné zkoušky lze absolvovat v 17 letech
  • podmínkou pro zápis do leteckého kurzu je průkaz zdravotní způsobilosti 2. třídy
  • letecký výcvik zahrnuje 45 letových hodin a teorii
  • kvalifikace PPL(A) opravňuje k řízení jednomotorových pístových letounů
  • létat lze pouze během dne a za dobré viditelnosti (pro pilotování v noci a podle přístrojů musíte rozšířit kvalifikaci o další kurzy)
  • pilotní průkaz platí v rámci celé EU

Proč se vám může hodit pojištění odpovědnosti pilota?

Jakmile budete mít v ruce pilotní průkaz, můžete si začít užívat létání. A protože budete pravděpodobně řídit vypůjčené letadlo, měli byste si sjednat pojištění odpovědnosti pilota.

Produkt je určen pro piloty, instruktory a žáky, kteří létají s vypůjčeným letounem. Slouží jako ochrana před škodami způsobenými na daném stroji. S ohledem na vysoké ceny náhradních dílů a servisních prací se produkt opravdu vyplatí.

Sjednáte-li si pojištění pilotů on-line u pojišťovny ERGO, můžete zúčastnit soutěže pro piloty. První místo bude oceněno 20 minutovou zkušební výcvikovou lekcí na letounu L-29 Delfín.

Podobné články...

Napsat komentář