Seznamte se s Port de Bras

Chcete cvičit, ale netoužíte po tvrdém tréninku ani aerobicu? Jsou vám pomalé a ladné přirozené pohyby příjemné? Možná, že Port de Bras je tím cvičení, které právě hledáte.

Co je Port de Bras

Port de Bras je speciální cvičební aerobní program, které propojuje tělo a mysl. Řadí se tak do stejné skupiny jako jóga a tai-chi. Toto cvičení vzniklo spojením moderního tance a baletu v Rusku. I když se jedná o druh tance, nehledejte za tím rychlé pohyby a moderní hudbu. U Port de Bras je důležitý přirozený pohyb, při kterém se musí dodržovat správné držení těla. Paže jsou neustále napnuté v kombinace s pohyby rukou a nohou.

Přínosy Port de Bras

Port de Bras se doporučuje všem, kdo chtějí procvičit správné držení těla a posílit záda. Hlavní důraz je kladen především na břicho, které správný postoj a držení těla má zajistit. Mimo jiné posílíte všechny svaly a uvolníte páteř. S Port de Bras dochází k lepší koordinaci a flexibilitě těla. Pravidelným cvičením docílíte ladnější chůze a uvolnění těla i mysli. V poslední řadě dokáže Port de Bras pomoci při redukci hmotnosti.

Jak probíhají lekce

Ze začátku vám možná může přijít, že u cvičení se nemůžete zapotit. Nedávejte ale na první dojem, protože sami se přesvědčíte o opaku. Po absolvování první lekce vás asi nejvíce budou bolet ruce, protože většina figur je zaměřena právě na ně. Cvičení je tedy vhodné pro lidi s bolestmi zad, ale i těhotné ženy.
Na začátku hodiny by vás měli seznámit s koncepcí tohoto cvičení. Při Port de Bras hraje klidná hudba, která dopomůže k celkové relaxaci. Nejdříve by mělo docházet k protažení a prohřátí těla, poté k nacvičení choreografie.
Na Port de Bras nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Tak proč ho nezkusíte ještě dnes?

Podobné články...

Napsat komentář