Jaké sporty můžete vykonávat během těhotenství? II.

I během očekávání na příchod miminka by se ženy měly udržovat v kondici. Těhotenství není nemocí a ba naopak je udržování fyzické i psychické kondice během těchto měsíců nesmírně důležité. Pravidelným sportováním předcházíte otokům nohou, nízkému krevnímu tlaku, podporuje svou stabilitu, udržujete se v kondici a chráníte se před nadbytečným nárůstem kil. Pobyt na čerstvém vzduchu je také prevencí nevolností. Jaké další sporty jsou vhodné během těhotenství?

Outdoorové lekce pro těhotné ženy

Věděli jste, že u nás existují speciální venkovní lekce pro těhotné? Na programu je najdete od jara do podzimu na různých místech po ČR. Cvičení probíhá většinou v parcích. Tento způsob cvičení kombinuje svižnou chůzi, posilovací cviky, strečink a soustředí se i na správné dýchání. Během cvičení jste na čerstvém vzduchu, a pokud už jedno dítě máte, můžete ho vzít klidně sebou.

Tělo a mysl

Sporty, které propojují fyzické cvičení a zaměření se na psychiku, mezi takové sporty řadíme jógu, pilates, tai-či a podobné sporty zaměřující se na relaxaci a protažení. Tato cvičení jsou více než vhodná pro těhotné ženy, které mohou navštěvovat přímo jejich speciální odnože pro těhotné. Posílíte střed těl, procvičíte dýchání a dokonale protáhnete tělo, navíc se učíte najít vnitřní klid, prožívat těhotenství a meditovat. Správné dýchání se vám může hodit především u dlouhého porodu.

Pohoda při plavání

Plavání je též ideální sportem pro těhotné. Vyhněte se jen přírodním nádržím a bazénům a vybírejte místo podle typu ošetřování vody. Vhodné jsou bazény určené pro plavání těhotných maminek nebo maminek s miminky. Zkusit můžete například i vodní cvičení, například pilates ve vodě.

Cvičení na míči

Tento druh cvičení je těhotným ženám doporučován i lékaři. Jedná se o lehké cvičení, kterým posilujete svalstvo, ale uvolňujete i napětí vznikající  v oblasti pánve a trupu. Hodí se však i při samotném porodu, jelikož zmírňuje kontrakce. Houpejte se tedy na míči pravidelně.

Podobné články...

Napsat komentář