Díky cyklistice je možné si zlepšit nejen kondici, ale i zdraví

Dnešní typický Čech se příliš mnoho nehýbe, což má mimo jiné různé nepříjemné následky. Nejenže se kvůli nedostatku pohybu začíná tloustnout, ale zároveň si peciválové zadělávají na různé zdravotní potíže.

Proto by měl každý mladý i dospělý sportovat alespoň třikrát do týdne. K tomuto účelu se hodí celá řada aktivit. Mezi ty nejvyhledávanější patří cyklistika.

Samé benefity

Kolo je v první řadě nástroj, se kterým je možné dostat se z bodu A do bodu B snadněji a rychleji než pěšky. Jedná se však i o prostředek, s jehož pomocí lze potírat nadváhu.

Během aerobního pohybu se totiž likvidují v organismu tuky, což má pozitivní vliv nejen na hmotnost daného jedince, avšak zároveň se tím posiluje celková kondice. Díky tomu je možné dosáhnout lepší fyzické i duševní zdatnosti a posílit takto i imunitu.

Kolo je navíc ekologický dopravní prostředek. Při jeho užívání nevzniká přírodě žádná reálná škoda. Na rozdíl třeba od motorek kola nevypouštějí do okolí žádné škodlivé plyny.

Vhodný stroj

Pravidelné jezdění na kole tedy v sobě skrývá obrovské množství benefitů, avšak je potřeba používat dobré stroje, na které je spolehnutí. Takovým může být kupříkladu silniční kolo Bianchi.

Pod touhle značkou se produkují výhradně vysoce kvalitní bicykly, se kterými je reálné běžně jezdit jak po rovinatých silnicích, tak třeba i hornatém terénu. Záleží samozřejmě na výběru toho správného modelu.

Samostatnou kapitolou jsou potom elektrokola, jež navíc oproti klasice nabízejí možnost zapojit do hry i motor. Ten pohání elektrická energie a je potřeba ho vždy po vyčerpání dobít. Tento druh kol se hodí například pro delší trasy, kdy je dobré si jednou za čas odpočinout a nechat za sebe pracovat moderní technologie.

Oblečení

Na kolo není dobré nasedat bez patřičně kvalitní helmy a chybět by nemělo ani správné oblečení. Ideální je si minimálně na delší trasy vzít speciální cyklistické šortky a vhodný dres. Výborné jsou třeba dresy Castelli, jež jsou nejen velmi slušivé a maximálně funkční, ale také se dají pořídit za sympatické peníze.

Podobné články...

Napsat komentář