Jak je to se Zumbou – je totanec nebo cvičení?

Pokud se odhodláme nalézt jeden z posledních hitů nového tisíciletí v oblasti fitness a tancování, nesmíme opomenout na tolik oblíbenou Zumbu. Tradiční jihoamerický rytmus byl poupraven do celosvětového standardu. Dnes je Zumba vyhledávána i malými dětmi a své úspěchy slaví dokonce i u senioru. Jde o velký módní výstřelek z oblasti fitness center, které její lekce uskutečňují po celém území České republiky. Existují i místa, kde tyto centra nejsou k dispozici, v takovém případě se většinou objevují kinosály s lektorem. Stačí zadat do internetového vyhledávače: zumba Praha, zumba Brno, zumba Ostrava, zumba Plzeň, zumba …… a každý jistě najde ve svém okolí možnost si zacvičit. Opravdu stačí tak málo! Zumba výs pohltí a stane se součástí vašeho nově nastaveného zdravého životního stylu. Zumba je specifická svým zaměřením na širokou veřejnost od nejmenších až po nejstarší zájemce. Jde radost z pohybu.

Zumba nabízí pohybovou aktivitu téměř všem, a to bez rozdílu věku. Spalte kalorie a ještě se toho příjemně pobavte v kolektivu obdobně souznících cvičenců, tanečníků. Hledat odpověď na nadpisovou otázku je velmi složité. Zumba je svým původem tanec, který se poupravil do originálního pohybového cvičení. Každý si v tom nalezne to své. Základem je radost a zdravý pohyb. Ještě dříve, než se do Zumby cvičení položíte naplno, je dobré pochopit její charakter. Velký počet lidí na ni pohlíží jako na cvičení, ta další strana ji srovnává s klasickým národním tancem, jejíž popularita byla rozšířena brazilskými festivaly v Riu. Zumba program je inspirovaný latinsko-americkou muzikou. Na založení tohoto fitness směru se podepsal Američan Albert Beto Perez z Miami.

 

Co je tedy Zumba ve skutečnosti

Je zumba cvičení nebo tanec? Tuto otázku se snaží pochopit nemalá část publika. U zumby není možné přesně vymezit hranice, které by jasně vypovídaly o tom, jestli cvičíme nebo tancujeme. Jde o sestavu vášnivých tanečních kreací z několika jižanských tanců. Ve své podstatě můžeme zumbu nazvat jak cvičením, tak fitnessem.

Zumbu není třeba škatulkovat, spíše si ji užívejte takovou, jaká ve skutečnosti je. Zumba především rozdává radost a lásku na všechny strany. Mladí i staří se nechají unášet senzační atmosférou, která pozvolna prostupuje mezi cvičící a poskytuje jim zcela nové obzory. Taneční prvky v ní ukryté jako je salsa, samba, merenque nebo mambo ji propůjčují nezaměnitelnou tvář. V případě, že se přihlásíte na pokročilejší kurzy, natrefíte na taneční prvky flamenga nebo okořeněné posilovací prvky. Výše vyjmenované komponenty se zakomponují do velmi krátkých intervalů, ty se následně opakují v pravidelných cyklech za doprovodu živé a rytmické muziky.

Jak vlastně vypadá taková lekce Zumby? To si řekneme v příštím článku: Jak probíhá lekce Zumby

Podobné články...

Napsat komentář