Jak probíhá lekce Zumby

 

V předchozím článku jsme se snažili přijít na to co je vlastně Zumba zda tanec nebo cvičení. Dnes si řekneme jak lekce zumby probíhá a vy si jistě uděláte obrázek sami.

Zumba lekce probíhá v průběhu jedné hodiny, která se nepřekračuje. Můžete si libovolně udělat přestávku. V popředí tančí lektor, který udává tempo dle úrovně publika. Za žádných okolností nejste nuceni cvičit v plném rozsah cviků. Vždy cvičte tak, jak je to příjemné vám, lektora berte pouze jako pomůcku, nikoliv jako tyrana, který vás bude do něčeho nutit. Zumba je především o radosti z pohybu. Nastavte si ho tedy podle svých možností. Jako první své tělo důkladně předehřejte, aby neutrpělo náhlý šok. I přes to, že jde o tanec, dokáže vás opravdu vysílit, proto je vhodný pro lidi, kteří se rozhodli zhubnout, nebo se udržet v kondici i přes zimní období.

Všechny tyto sounáležitosti by vám lektor měl sdělit před zahájením lekce. Pokud půjde o profesionála v obor, určitě ze začátku zvolí pomalejší tempo a teprve až posléze se vrhnete na náročnější sestavy. Zumba prolíná rychlé tempo s pomalým, právě díky této strategii vaše tělo spálí velký počet kalorií. Zumba se díky této politice stala velmi úspěšnou a oblíbenou takřka po celém světě. Zumba je tedy spíše cvičení, které využívá originálních tanečních pohybů hned z několika populárních světových tanců. V případě, že se vás tedy někdo optá na rozkol mezi fitnessem a tancem, odpovězte, že zumba je harmonické spojení obou směrů v jeden úžasný.

Níže si můžete prohlédnou krátké zumba video

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RtZop9VA9Uc[/youtube]

Podobné články...

Napsat komentář