TRX závěsný posilovací systém

TRX je závěsné zařízení, které přirozenou cestou navyšuje sportovní výkonnost. Koncept je odlišný od ostatních strojů a to díky své flexibilitě a přizpůsobivosti. TRX ve své podstatě nabízí všem cvičencům samoregulační a vyrovnané posilování všech partií. Podle toho jak cvičíte se mění i případná zátěž. Nemusíte se tedy obávat, že byste na tento fitness program nestačili, naopak. TRX je vhodný i pro nabrání svalové hmoty daných skupin. Nejde tedy jen o protahovací cviky. Výsledný efekt se vždy odráží od vhodného způsobu cvičení a zkušenostech vašeho lektora. Cviky jsou dělány v trojrozměrném pohybu, což je v oblasti fitness unikátem.

TRX není nic jiného než dva popruhy s nastavitelnou délkou. Na úplném konci nalezneme madla pro úchop nebo závěs pro nohy. Cvičení probíhá tak, že je určitá část těla zavěšena v madlech. TRX nabízí cvičencům výhodu v přenosnosti a větší funkčnosti, než můžeme nalézt v běžných statických strojích.

Výhody cvičení na TRX

Především jde o cvičení poskytující záběr pro celé tělo dle individuálního zaměřen. Žádný ze svalů nezůstává v pozadí. Další výhodou je zlepšení práce kardiovaskulárního systému a uvolnění přetěžovaných partií. Cvičení na TRX je šetrné, jelikož jediným odporem se stává vaše váha a gravitace. náročnost si tedy můžete v průběhu cvičení regulovat. Rovněž ušetříte nemalou část času čekáním na vhodné stroje, vše máte k dispozici v jednom unikátním balení. Díky tomu, že je TRX přenosné, můžete si ho zavěsit doma na dveře a oddávat se těmto cvikům i v domácím prostředí.

Kde TRX vzniklo

TRX systém není ve světě úplnou novinkou. Závěsného systému se využívalo již za starých římanských legií a také u horolezců. Současný TRX systém byl však vytvořen Rendym Hetrickem coby velitel NAVY comanda a člen složky SEAL. Právě zde bylo zapotřebí neustále udržovat fyzickou kondici, proto se přenosný závěsný systém nabízel úplně sám. Pod zastřešením Rendyho Hetricka byla vytvořena společnost Fitness Anywhere a odtud započala výroba a expandace fitness pomůcky do celého světa.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y5tLiNTLMr0[/youtube]

Podobné články...

Napsat komentář