Pennyboardy – co jsou zač?

Seznamte se s malým skateboardem, který se stal hitem po celém světě! Je oblíbený především mezi mladými lidmi, ale oblibu si získává i u starších ročníků. Pokud si potrpíte na plynulé jízdě městem, milujte hraví design a neradi chodíte pěšky, tak pennyboard rozhodně stojí za vyzkoušení.

Co je pennyboard?

Pennyboard nazýván jako penny board či cruiser skate vznikl v roce 1973. Tento typ skateboardu se od těch klasických liší především použitým materiálem, kdy dřevo nahradil kvalitní plast. Díky tomu je pennyboard pohodlnější na celkovou manipulaci, je skladnější, zajišťuje snadný přenos a je dobře ovladatelný.

Využití pennyboardu

Pennyboard se nejvíce využívá na krátké vzdálenosti v městském terénu, kdy je spolehlivým a ideálním dopravním prostředkem. Díky jeho rychlosti budete na vámi zvoleném místě během chvilky. Pokud se rádi přesouváte z jednoho bodu do druhého a jste věčně v časovém presu, tak s pennyboardem chodit pozdě už nebudete.

Pennyboardy nejsou příliš vhodné na delší vzdálenosti a do nerovného terénu.

Na co se zaměřit při výběru?

Pennyboard má krátkou desku, s rozměrem cca 56 cm, která je vyráběna z tvrzeného plastu. Použitý materiál ovlivňuje nosnost a tuhost celého skateboardu. V nabídce jsou i prodloužené verze, které udávají délku až 68 cm. Nicméně jsou kratší skateboardy citlivější na ovládání a ty delší jsou naopak stabilnější.

Trucky známé jako, podvozky‘‘. Ovlivňují zatáčení pennyboardu, a proto bychom neměli přehlížet jejich kvalitu. Zaměřte se na podvozky, které jsou vyrobené z lité slitiny hliníku.

Ložiska nám ovlivňují točivost koleček, ve většině případů, základních variant skateboardů jsou zhotovené z chromové oceli. Spíše se vyhněte ložiskům z uhlíkové ocele, které nesou název Carbon steel. Tento typ ložisek není příliš odolný a opět se odrazí na jízdě.

Silentbloky jsou vložky v podvozku usnadňující í zatáčení. Tvrdé, plastové PVC se odráží na jízdních vlastnostech. Vhodnou volbou proto budou silentbloky z PU (polyurethanu).

Kolečka na pennyboardy jsou zpravidla širší, než známe u klasických skateboardů. Na výrobu se používají různé materiály jako PVC, které nejsou kvalitou tak dobré jako kolečka z PU (polyurethanu), které jsou daleko kvalitnější, mají dobré tlumení, zjišťují lepší přilnavost a příjemnější pocit z jízdy.

Tento malý a svižný skateboard využívají chlapci, ale hodí se pennyboard pro holku?

Samozřejmě! Pennyboardy sklízí úspěch především u dívek. Ty oceňují jejich nízkou hmotnost a různorodé zpracování, které okouzlí především hravým designem. Pyšní se zejména barevností, motivy i svítícími prvky.

Pokud přemýšlíte, že si pennyboard pořídíte, je lepší si připlatit a zaměřit se na kvalitu. Levné typy jsou hůře ovladatelné, často mají problém s plynulým zatáčením a pocit z jízdy není tolik příjemný.

 

Podobné články...

Napsat komentář