Zaměřeno na letní jídelníček

Letní horka jsou velkým náporem na lidský organismus. Abyste je zvládli v pohodě a mohli si užívat veškeré aktivity, musíte změnit jídelníček. Stačí dodržovat jen několik zásad a dostaví se kýžený výsledek. Nebudete unavení a jakýkoliv sport si užijete naplno.

Správný pitný režim

V létě se více potíme, do těla je potřeba dostat mnohem více tekutin. Pamatujte, že člověk by měl vypít 0,5 l tekutiny na každých 15 kg jeho váhy. Je důležité kontrolovat, co pijete. Nejlepší volbou jsou minerální vody, které zajistí přísun minerálních látek. Pokud se vystavujete velké fyzické zátěži, dopřejte tělu hlavně hodně hořčíku, který minimalizuje vznik křečí. (Pokud s únavou svalů často bojujete, přečtěte si tento článek. Najdete v něm cenné rady, jak bojovat se ztuhlými svaly).

Po ránu pijte čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Omezte ale kupované džusy, protože obsahují větší množství cukru. Když potřebujete osvěžit, volte vychlazený ovocný nebo bylinkový čaj. Omezte kávu či jiné nápoje s obsahem kofeinu.

Ovoce a zelenina na prvním místě

Přes léto není dobré jíst tučnou stravu. Tělo musí tuky dlouho zpracovávat, což pro něj představuje velkou námahu. Snažte se jíst střídmě, do jídelníčku zařaďte hlavně ovoce a zeleninu. Ovoce jezte hlavně dopoledne, zeleninu odpoledne a večer. Nemusíte zůstávat jen u typického českého ovoce, pulty obchodů jsou plné exotických druhů, vyzkoušejte je. Několik zajímavých tipů najdete v rubrice Zdravá výživa, lifestylového magazínu Fittyn.cz. Snažte se jíst pravidelně 5× denně.

Pozor na načasování

Jezte maximálně půl hodiny před sportovní aktivitou. Tělo musí mít čas jídlo začít zpracovávat. Když se najíte a ihned poté půjdete cvičit, máte téměř 100% jistotu, že se vám udělá nevolno.

Tento článek vznikl díky spolupráci s online magazínem www.fittyn.cz. Doporučujeme ho zařadit mezi oblíbené, je zaměřen hlavně na zdravou výživu, cvičení, hubnutí a sport.

Podobné články...

Napsat komentář