Aktivní dovolená? Jedině v Mariánských Lázních!

Mariánské Lázně

Plánujete, kam se na podzim vydáte? Chcete si ještě před nástupem zimy užít poměrně příjemného počasí a načerpat energii? Milujete procházky barevnou přírodou a unikátními parky víc, než nějaké to polehávání u bazénu nebo ve wellness? Vydejte se do Mariánských Lázní.

Mariánské Lázně vás uchvátí

Ačkoli město nemá nijak dlouhou historii, už si stihlo vybudovat pozici nejen mezi lázeňskými hosty, kteří se sem často a opakovaně vrací, ale i mezi milovníky přírody. Kdo tady už alespoň jednou byl, ten by vám řekl, že si pořád marně láme hlavu nad tím, zda jde o město v parku nebo park ve městě.

Tam, kde ještě docela nedávno byl prales a bažina, dnes stojí elegantní hotely a rozprostírají se tu i nádherné lázeňské parky, jejichž autorem není nikdo jiný než geniální zahradní architekt Václav Skalník. Právě on nechal zasypat rokle a vysušit bažiny, na jejich místě pak založil parky, které můžete obdivovat dodnes.

Víte, že historie tohoto lázeňského města se začala psát zhruba teprve před 200 lety? Během té doby sem cestu našlo mnoho známých osobností, mezi nimi třeba J. W. Goethe, britský král Edward VII., Fryderyk Chopin, Antonín Dvořák, T. G. Masaryk a další?

V lázních nemusíte čas trávit jen lázeňskými procedurami

Odrazuje vás od návštěvy skutečnost, že jde o lázně? Hledáte spíš aktivní dovolenou, která v sobě ukrývá i nějaké to dobrodružství? V Mariánských Lázních na vás čeká všechno.

Rudolfův pramen

Ráno si můžete zajít na masáž nebo do koupele, po zbytek dne se můžete procházet po kolonádě s oplatkou a lázeňským pohárkem v ruce. Že vám to nestačí? A co si zahrát golf nebo se vydat za ochutnávkou zdejších minerálních pramenů? Těch můžete ochutnat hned několik, než je všechny obejdete, čeká vás pěkných pár kilometrů.

  • Lesní pramen vyvěrá v parku za divadlem, je mírně slaný se závanem síry, najdete ho v pavilonu u Třebízského potoka.
  • Rudolfův pramen patří mezi ty nejznámější, ochutnat ho můžete v pavilonu Křížového pramene a také na Malé kolonádě.
  • Ambrožův pramen najdete v parčíku mezi hotelem Nové Lázně a Centrálními lázněmi, ochutnat ho můžete i v koridoru mezi těmito dvěma místy. Má neutrální osvěžující chuť, na jazyku ucítíte příjemné perlení s dozvuky jemných tónů železa.
  • Karolinin pramen najdete spolu s pramenem Rudolfovým v Malé kolonádě pod kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Má osvěžující chuť.
  • Křížový pramen najdete přímo na kolonádě, v pavilonu Křížového pramene. Má silnou slanou a pronikavou chuť.
  • Ferdinandův pramen má vlastní kolonádu, je nejstarším písemně doloženým mineralizovaným pramenem Mariánských Lázní. Má typicky slanou chuť a ochutnat ho můžete buď v kolonádě Ferdinandova pramene v Úšovicích, nebo v hotelu Villa Butterfly.

Kam se v Mariánkách ještě vypravit?

Pořád vám to nestačí? Vydat se můžete i do Geologického parku Mariánské Lázně, kde se seznámíte s geologickou stavbou Slavkovského lesa i jeho faunou a florou nebo na některou z vyhlídek. Navštívit byste měli i Zpívající fontánu nebo park miniatur Boheminium.

Podobné články...

Napsat komentář