Na podzim často bojujeme s chřipkou. Víte, proč tomu tak je?

Podzimní období je každoročně spjaté s tím, že lidé bojují s chřipkou a jiným respiračním onemocněním. Právě podzim totiž každoročně patří obnově plic a tlustého střeva, jelikož chladné a vlhké počasí jim poskytuje úlevu a sílu.

Na podzim se čistí plíce a tlusté střevo

Než dojde k samotné obnově plic a tlustého střeva, důkladně se pročistí. Chladné a vlhké počasí přitom každoročně částečně oslabí slinivku, která je podle tradiční čínské medicíny matkou plic. Díky tomu jim připraví vhodné podmínky pro následné čištění. 

V plicích a tlustém střevě se nashromáždí hlen, který má tu správnou konzistenci k důkladné očistě a dokáže uvolnit i velké nánosy. Pokud je ovšem člověk nejen zanesený, ale také unavený nebo vystresovaný, může mít celý čisticí proces dramatičtější průběh. 

V takovém případě se totiž do hry navíc zapojí i naše pokožka, která je složená ze šupinek. Tyto šupinky plní kromě jiného i ochrannou funkci. Pokud ochranná energie nacházející se pod naší pokožkou není dostatečně silná, člověk onemocní. Kromě zahlenění se v takovém případě dostaví i bolesti hlavy, kloubů, svalů nebo třeba horečka. 

Dávejte pozor na antibiotika

V popsané situaci řada lidí přikročí k užívání antibiotik. Pokud ale opravdu nejsou nutné, dokáží celý proces zbytečně zablokovat. Antibiotika je proto vhodné používat jen v případě, kdy je to nevyhnutelné. 

Své plíce můžete posílit

Plíce je třeba pravidelně posilovat, a to nejen na podzim, ale po celý rok. Vhodné je například provádět nejrůznější dechová cvičení, absolvovat procházky v přírodě, otužovat se a sázet na kvalitní a vyváženou stravu. 

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Podobné články...

Napsat komentář