Druhy masáží a jejich zdravotní přínos

Masáže patří mezi vyhledávané procedury, které pomáhají zdraví, přináší úlevu od bolesti a uvolňují svaly. I proto se poukazy na masáže nebo v Praze dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější dárky pro přátelé, partnery i kolegy. Když se navíc spojí masáž a privátní wellness, revitalizuje se tělo i mysl maximálně.

Jakou si vybrat?

Nejuniverzálnější je relaxační masáž, která respektuje individuální potřeby. Uvolňuje zatuhlé svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, zlepšuje vyživování buněk v těle a podporuje elasticitu svalů. Celkově příznivě ovlivňuje psychický stav a nervovou soustavu.

Sportovní masáž je vhodná zejména pro aktivní osoby, jelikož prokrvuje unavený organismus a pomáhá mu regenerovat. Zlepšuje fyzickou výkonnost a zmírňuje bolesti pohybového aparátu. Aktivizuje lymfatický systém a odbourává toxiny z těla.

Baňkování také přináší úlevu

Baňkování přináší úlevu od bolesti, regeneruje kůži a rozproudí lymfatický systém. Ženám pomáhá v boji proti celulitidě a zlepšuje činnost potních žláz. Má také vliv na vytahování toxinů na povrch. Nabudí imunitní systém a pokud je prováděná v oblasti šíje, odbourává bolesti hlavy a migrány.

Lomi lomi je havajská masáž, kdy masér nebo masérka používají své předloktí, aby odstranili napětí a ztuhlost ve svalech a kloubech. Odstraňuje psychickou i fyzickou únavu a prokrvuje celý organismus. Stimuluje lymfatický systém.

Masáž lávovými kameny příjemně prohřeje celé tělo, proto je oblíbená zejména v zimě. Uklidňuje nervová zakončení, snižuje stres a napětí, zvyšuje průtok krve do tkání a svalů a mírní napětí v těle. Zlepšuje poruchy spánku a je doporučovaná především lidem vystaveným dlouhodobému působení stresu.

Hloubková regenerační masáž kokosem pomáhá odbourávat stres a bolesti zad. Jedná se o celkovou proceduru, která zahrnuje celotělový vyživující zábal v kokosovém másle s kokosovou dužinou, která zpevní pokožku.

Podobné články...

Napsat komentář