Chcete koupit investiční zlato? Podívejte se, jak na to

Kam v dnešní době investovat peníze? Pokud jste se dali do čtení tohoto článku, pravděpodobně vás již napadlo investovat do zlata. Ale pozor, není zlato jako zlato.

Finanční poradci dnes s oblibou doporučují investice do zlata. Co si však pod takto vhodnou investicí představit? Nejsou to akcie zlato těžících firem. Nejde ani o surové zlato. Už vůbec ne o šperky. To, do čeho se oplatí investovat, je investiční zlato. Jeho cena rostla i v posledních nelehkých měsících, kdy si třeba akciové trhy sáhly až na své dno.

Co je investiční zlato?

Má v podstatě dvě podoby. Tou první jsou klasické „zlaté cihly“, tedy investiční zlaté slitky. Rozhodně nekupujte jakékoliv. Abyste pak neměli problém s jejich prodejem, vsaďte na prestižní značky. Žádná česká mincovna však investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie. Až třetina světové produkce se vyrábí ve třech z nich. Jde o rafinérie Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Koronavirová krize je však na dva měsíce vyřadila z provozu a na trhu je tak dneska, kdy po zlatu enormně vzrostla poptávka, investičních slitků nedostatek.

Máte však ještě jednu plnohodnotnou možnost, jaké investiční zlato nakoupit. Kupte si investiční zlaté mince. Ty se dnes dokonce dají koupit o něco levněji než slitky. Přitom prodejní cena zlata je stejná.

Investiční zlato jsou tedy zlaté slitky a investiční mince. Nepleťte si je však s numismatickými mincemi. Jejich cena se tvoří jinak. Do ceny sběratelských mincí je promítnuta i jejich sběratelská a umělecká hodnota. Pouze investiční zlato je osvobozeno od DPH.

S nákupem investičních zlatých mincí vám poradí specialisté

Podle specialistů nově i čeští investoři objevují půvab investičních zlatých mincí. Hitem se staly mince Wiener Philharmoniker. Tyto rakouské mince se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce (1 Oz) a menších. V pražském Obecním domě je prodává specializovaný prodejce investičního zlata. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny. K dispozici má prodejce i prestižní australské, americké a kanadské investiční mince.

Podobné články...

Napsat komentář