Cibule jako prevence a lék na nachlazení i angínu

Cibule léčí

Nejdůležitější látka, která se dokáže postarat o stabilně zdravé prostředí v lidském těle je allicin. Právě tento prvek výrazně snižuje vznik trombózy a arteriosklerózy. V neposlední řadě příznivě posiluje imunitní systém. Allicin není to jediné, co cibuli dělá tím, čím ve skutečnosti je. Zastoupení velkého množství minerálů a vitaminů je rovněž cenné. Cibule je svým obsahem bohatým zdrojem vitaminu B, vitaminu C, kyseliny listové. Mezi minerály nalezneme například hořčík, kterého má téměř každý člověk nedostatek, což působí široký komplex potíží.

Je tomu ve skutečnosti? Cibule dokáže zatočit jak s nachlazením, tak i angínou. Právě výše zmíněná látka allicin je hlavním bojovníkem proti těmto nepříjemným virózám, které nás dokážou potrápit a dokonce i na nějaký čas vyřadit z pracovní schopnosti. Ucpaný nos některé pacienty trápí po celou zimní sezónu. Vezměte to konečně do svých rukou a pokuste se ty nejrizikovější měsíce přežít na přírodních radách.

Reklamní spoty jsou napěchované chemickými prostředky, kapičkami a potravinovými doplňky slibující zázraky. Čím více se snížíme k nepřírodním postupům, tím více se staneme obětmi těchto preparátů z vedlejšími účinky. Lékárny neřeší vaše problémy do hloubky, ale jen jako dokonalý byznys potlačují následky, které jsou zakořeněny úplně někde jinde. Chřipka je výhradně stravovací záležitostí stejně jako rýma. Ulevte svému tělu a ono se vám odvděčí vyšší odolností. Namísto lékárenských substancí si každý den nakrájejte cibuli do salátu a uvidíte, že vše půjde mnohem lépe

Cibuli dělá allicin

Allicin se silnými antibiotickými účinky se dá využít v různých formách.  Naše babičky využívaly sirup z pokrájené cibule zasypané cukrem. Podobně působí i odvar z cibule. V případě pocitu prvních příznaků je už ve většině případů pozdě. Nasaďte cibulový čaj nebo konzumaci syrové cibule preventivně, což je nejsnadnější cesta k pevnému zdraví. Dokonce i na drobno pokrájená u postele přes noc dokáže velké divy. Možná že díky našemu článku začnete na tuto rostlinu pohlížet z úplně jiné perspektivy.

Podobné články...

Napsat komentář