Trápí vás obezita? Možná za to může vaše slinivka

Věděli jste, že obezitu nezpůsobuje jen nadměrný přísun cukru? Často toto onemocnění vzniká špatně fungující slinivkou břišní. Víte, jak se taková zdravotní potíž projevuje?

Zrádný cukr

Obezita je onemocnění, které lze charakterizovat tím, že člověk má dlouhodobě vyšší příjem energie než výdej. Ale věděli jste, že obrovské množství obézních lidí jí velmi málo, a navíc často i sportují? A i přesto mají vyšší hmotnost. Alarmující jsou rovněž nejnovější průzkumy, podle kterých každé sedmé dítě trpí obezitou. A není se ani čemu divit, že v důsledku toho dochází k rozvoji různých onemocnění a zdravotních problémů.

TIP: Se zdravotními i psychickými problémy vám mohou pomoci určité techniky celostní a čínské medicíny. Přečtěte si o nich.

V Evropě se často setkáváme s tím, že lidé mají až přehnané obavy z cukru. Stačí, když před ně postavíte čaj slazený třtinovým cukrem a ihned propadají obavám, že přiberou. Ale zamyslete se na chvíli nad arabskými zeměmi. V nich je konzumace cukru velmi vysoká a rozhodně se nedá říct, že by byla důvodem pro vysokou obezitu nebo byla extrémně škodlivá.

Funkčnost slinivky

Pokud slinivka funguje zcela správně, má za následek správné a dokonalé trávení potravy, a to pochopitelně včetně cukrů. Díky tomu docílíte spokojeného a zdravého organizmu, který nebude mít potřebu vytvářet si zbytečně velké tukové zásoby. A to vede k tomu, že člověk nepociťuje tak výraznou únavu, má poklidný spánek, skvělou imunitu a celkově se zkrátka cítí dobře.

Špatně fungující slinivka však již přináší potíže. Důsledkem toho je nedostatečně strávená potrava, která se následně projevuje hnitím a kvašením ve střevech. Přes střevní stěnu se poté dostávají do těla toxiny, které organizmus zbytečně zatěžují. Pro jejich odbourání je důležitá správná funkce jater a ledvin, i tak se však jedná o velký nátlak.

A špatně zpracovaná potrava nepřináší našemu tělu dostatečné množství živin. Díky tomu, že tělo nedostává dostatečnou výživu, vyhodnocuje to, jako by byl hlad ve smyslu hladomoru. Tělo má nedostatek zásob a začne energii ukládat ve formě tuku.

Dělá vám starosti špatně fungující slinivka? Přečtěte si o technikách celostní a čínské medicíny, které pro vás mohou symbolizovat řešení. Více se dozvíte na www.netradicni-medicina.cz.

 

Podobné články...

Napsat komentář