Tancem k vysněné postavě

Mnoho lidí si nedokáže představit jakoukoliv oslavu či společenskou událost bez tance. Tanec vyjadřuje naše pocity. Stačí uslyšet pár tónů naší oblíbené písně a hned se v nás probouzí rytmus a chuť se pořádně zatočit v kole. Vyjádření emocí pohybem však není pouze záležitostí dlouhých rób či plesové sezóny. Tanec nám může pomoci formovat vysněné křivky a ani si pořádně neuvědomujeme, jak moc silný výkon podáváme.

Boom jménem ZUMBA

Snad každý zaslechl alespoň něco malého o tomto novém cvičebním stylu. Zumba je vlastně takový latinský typ aerobiku, ve kterém jde hlavně o rychlý pohyb, který je pro nás zábavou. V tomto duchu se nesou různá cvičení, která začínají na zahřátí pomalejší hudbou. V průběhu tréninku se dostáváme uprostřed do nejintenzivnější části, ve které je pohyb nejnáročnější. Výhodou Zumby je jednoduchost kroků, které zvládnou i taneční začátečníci. A právě tyto sestavy nám pracují s kardiovaskulárními svaly a působí pozitivně na snižování tělesného tuku. Při intenzivním hodinovém cvičení byste měli spálit až 1000 kalorií. Dalším kladem Zumby je, že je přístupna jak mužům, tak ženám bez ohledu na věk. Zumba je prostě fajn a lidi baví!

Zakruťte se u břišních tanců

Belly dance je jeden z nejstarších tanečních umění. Jeho kořeny sahají podle odhadů až do 10. tisíciletí před našim letopočtem, kdy pohyb břicha a pánve usnadňoval ženám porod. Například starověký Egypt byl proslulý skvělými břišními tanečnicemi, které jim záviděl celý antický svět. Tento typ tance je vhodný pro ženy jakéhokoliv věku. Jsou ideální pro jak pro těhotné ženy, tak i pro ty které v nedávné době rodily. Zlepšují naši tělesnou rovnováhu, pozitivně působí na naše břišní svaly, které krásně vytvarují. Dalším kladem je, že se po těchto lekcích můžeme cítit sebevědoměji, uvolněněji a odpočatěji. A ještě u toho všeho pálit kalorie jako divé? No není to sen?

Tanec je také závodním sportem. Loni v listopadu se v České republice konalo Mistrovství světa tanců, konkrétně v Liberci. Českému tanečnímu sportu se také dostalo i díky vynikajícím referencím a předchozím zkušenostem pocty v podobě přidělení dalšího pořadatelství. A to pořádání Mistrovství světa v latinsko-amerických tancích pro rok 2018. Soutěž se uskuteční 7. 10. 2018 v Ostravě. Podívejte se, jaké želízka máme v tanečních soutěžích v ohni, a tipněte si výsledky tanečně sportovního sázení na stránkách http://extra.bet365.com/news/cs.

 Populární Salsa

Pokud jste příznivcem smyslných pohybů, které jsou doprovázeny dynamickou hudbou a prvky kubánských tanců, je právě Salsa pro vás tím nejlepším tanečním odvětvím. Z tohoto tance energie jen srší. Nejdůležitější pro tento styl je správné vcítění do hudby. Různé prvky známé z Mamba nebo Cha-chy vás naladí na pravou latinskoamerickou vlnu. Salsa kromě toho, že skvěle vypadá také blahodárně působí na hladinu cholesterolu v krvi a snižuje ji. Dále upravuje k lepšímu krevní tlak, posílí vaše plíce a díky tomuto pohybu se u vás může snížit i riziko osteoporózy. Jak již bylo zmíněno v předchozích odstavcích, tanec působí jako afrodisiakum nejen na tělo, ale také na duši. Cítíte se odpočatější, plní energie, a díky ubývajícím kilům vás poroste i vaše sebevědomí!

Jak jsme mohli poznat, tanec je opravdu ideální parťák na chvíle cvičení. Pomáhá nám držet lépe své tělo a cítit se lépe. Tak si vyberte svou taneční disciplínu a pozorujte pokrok, který jste během těchto lekcí udělali.

Podobné články...

Napsat komentář