Znáte nordic walking?

Možná jste už potkali člověka, či skupinku lidí, kteří kolem vás procházeli svižnější chůzí s holemi. V tomto případě se jedná o lidi, kteří svůj volný čas tráví severskou chůzí, známější pod anglickým pojmem ,,nordic walking“. Pojďme se tedy společně podívat, co pojem nordic walking znamená.

Co je nordicwalking

Nordic walking se u nás těší v poslední době velké oblibě. Možná proto, že Česká republika disponuje mnoha nerovnými terény. Jde o chůzi se speciálními holemi, která zapojuje všechny svaly celého těla. Nordic walking je označován za jeden z nejdravějších sportů a je vhodný téměř pro všechny. Mezi nadšenými chodci naleznete tak vrcholové sportovce, úplné začáteční, seniory i mladší generaci.

Výhody nordicwalking

Hlavní výhodou tohoto druhu sportu je, že zátěž je dána velmi individuálně, kterou si volí každý sám podle svých možností a schopností. Jak už jsme napsali, při správné technice nordic walkingu zapojíte všechny svaly v těle. Díky tomu se zvyšuje i spalování tuků, a to až o 50% oproti běžné chůzi.

Nordic walking má i pozitivní dopad na bolest zad a kloubů, zlepšuje celkovou kondici a dokáže pomoci při léčbě celkového pohybového aparátu.

Chůze je i mnohem lepším cvičením, než například klasický běh. Ta je totiž díky podpůrnému systému ve formě holí mnohem šetrnější na celou kostru, především klouby. Začít s nordic walkingem se doporučuje hlavně lidem, kteří trpí velkou nadváhou.

Jak začít

Ideální je, pokud vám to místo dovolí, navštívit centrum, které se nordic walkingem zabývá. Ti vám totiž ukážou, jak správně chodit a využívat své tělo. Pokud ale toto sportoviště v blízkosti nemáte, ale chcete začít i tak, postačí vám kvalitní obuv, sportovní oblečení, hole a správný terén.

Jak už název napovídá, severská chůze určitě nepatří do města. S holemi vyjděte do lesa, na tůru a zpočátku dejte přednost nachozeným kilometrům, oproti vysoké rychlosti.

Nordic walking je příjemným cvičením nejen pro turisty. Pokud právě přemýšlíte s čím začít, vezměte hole a vyjděte do přírody. Uvidíte, že severské chůzi podlehnete a navíc se budete cítit mnohem lépe.

Podobné články...

Napsat komentář