Indian Walking – projděte se jako indián

Nordic walking zná už asi každý. Tento sport zažíval v minulých letech obrovský úspěch a dokonce i v těchto dnech se drží na předních pozicích oblíbenosti. Fitness svět však přichází z další zajímavou obměnou v této oblasti. Nechte hůlky doma, zapomeňte na klasický jogging a vyběhněte ze svého domova jako indián. Někdo tomuto cvičení říká indiánská chůze a ti další indiánský běh. Ani jeden nemá tak úplně pravdu a zároveň se ani jeden nemýlí. Indian walking kloubí chůzi i běh do jednoho celku. Ve své podstatě jde o intervalový trénink, který je více než vhodný pro rychlé navýšení kondice a fyzické síly. Lidé neustále hledají nové způsoby zpříjemnění cvičení. Indiánský styl je jednou z možností.

 

Cvičení získalo svůj název ze skutečných historických kořenů. Přesuňme se na malý moment o několik století vzad a přesvědčme se o účinnosti této metody na vlastní kůži. Indián byl schopen každý den ujít až 50km a to díky této jednoduché metodě. Bez jakéhokoliv vyčerpání a připraveni dalšího dne zopakovat to samé. Způsob cvičení spočívá v tom, že chvíli běžíte a chvíli jdete. To je právě ten moment, kdy načerpáváte dostatek energie pro další běh. Střídání zátěže v rychlém sledu poskytne každému tělu dostatečný přísun sebe posilovacího účinku. Uvidíte sami, že po několika týdnech tohoto sportování pocítíte na svém těle pozitivní změny.

 

Správná technika střídání chůze

Na správnost techniky a optimální střídání běhu s chůzí si musí přijít každý sám. Nehledejte v tom žádnou vědu, tabulky a matematické vzorce. Zkrátka naslouchejte vnitřnímu hlasu své ho těla a užívejte si to. Především si kontrolujte rovnoměrné přerušování cyklu. I přesto, že cítíte dostatek sil, změňte způsob a následně se k běhu zase vraťte.

Přece jen vám poskytneme malou nápovědu, pokud opravdu tápete. Vyzkoušejte jednu z následujících možností.

  1. 2 minuty běžte a následně 5 minut jděte. Vyzkoušejte si, jestli vám tento způsob vyhovuje a po té ho pravidelně aplikujte.
  2. Nebo vsaďte na instinkt a vždy běžte až do doby, kdy se cítíte uvolnění a jděte, než se váš dech neuklidní.

Držení těla

Snažte se chodit vzpřímeně. Za žádných okolností se nepředklánějte dopředu. Ramena jsou volně svěšená. Břicho zatáhnuté a hrudník pozvednutý. Rovněž nehleďte na zem před sebe, ale snažte se zmapovat vzdálenost 5 až 10 metrů od sebe.

Podobné články...

Napsat komentář