Co má společného peruánská maca a kotvičník? Více, než si myslíte

Z obou bylinek se vyrábí doplňky stravy vhodné na posílení organismu, zvýšení jeho imunity a potlačení negativních důsledků stárnutí. Z hlediska účinků se proto maca s kotvičníkem velmi podobají a v mnohém se mohou dokonce doplňovat. Proč by u vás měly mít tyto dvě bylinky zelenou a čím si zaslouží vaši pozornost?

Maca, zázrak z peruánských And

Maca (Lepidium Meyeni) pochází z jižní Ameriky a je zvyklá na drsné podmínky. Roste totiž v nadmořské výšce okolo 4 000 m. Na první pohled nejde o žádnou krasavici. Svým vzhledem připomíná nejvíce naši řepu. Konzumuje se totiž její podzemní část, která obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, ale také tříslovin, saponinůuhlohydrátů, vlákniny a mastných kyselin. Maca dokáže podpořit naše duševní i fyzické zdraví a regulovat hormonální soustavu. Jako taková má vliv také na plodnost a dokáže ji podpořit, pokud je to potřeba. Díky mace získáte zpět svoji ztracenou vitalitu a vytrvalost. Rozhodně by ji proto měli vyzkoušet sportovci a všichni, kteří by rádi podpořili sílu svých svalů, ale také výdrž a tělesnou zdatnost.

Kotvičník je synonymem pro afrodiziakum

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je znám především příslušníkům silnějšího pohlaví jako bylinka podporující potenci. Kdejaká žena již svému partnerovi kotvičník podstrčila ve snaze zvýšit jeho sexuální výkonnost. A udělala dobře. Kotvičník má opravdu široké spektrum použití, nejčastěji je ale využíván právě pro výše popsaný účel. Je to škoda, protože kromě mužů dokáže kotvičník zlepšit fyzickou i psychickou kondici také ženám. Na rozdíl od pánů je ale u dam působení kotvičníku zaměřeno na ryze ženský hormon estrogen. Ten může za dobrou kondici pohlavních orgánů, plodnost, ale také vitalitu a svěžest. A to je právě to, co každá žena potřebuje. Bez kotvičníku pocházejícího z Číny a Japonska by byl oslabený imunitní systém i močová soustava.

Co tedy mají kotvičník a maca společného a jak je užívat?

Obě tyto bylinky podporují normální funkci reprodukční a močové soustavy a posilují imunitní systém. Užíváním macy i kotvičníku získáte lepší svalový tonus a pravděpodobně se vám s tím zvýší i libido. Budete se cítit plní energie a síly a maca bude fungovat o jako podpora trávení, které vlivem hektického životního stylu dostává často zabrat.

Podobné články...

Napsat komentář