Magnet fishing: Proč vyrazit na lov pokladů i v zimě?

Magnet fishing je outdoorová aktivita. Pomocí silného magnetu a pevného lana hledáte na dnech rybníků, řek či jezer kovové předměty. Díky příznivému počasí to někdy jde i v zimě, což může být výhodné. Proč vyrazit k hlubinám za poklady i v zimě?

Venku je málo lidí

Mnoha lidem se v zimě ven moc nechce. V přírodě je volněji, což je i jednou z výhod zimního magnet fishingu. Běžně exponovaná místa jsou volnější, budete tak mít na lov větší klid. To platí nejen například u hrází rybníků, ale také u městských nábřeží či přístavních mol.

Větší šance na úspěch

Během konce léta a podzimu lidé do hlubin naházejí hodně věcí. Když vyrazíte na magnet fishing u řeky v zimě, máte šanci, že je najdete ještě před návalem jarních hledačů, kteří se ven na lov vydávají s příchodem teplejšího počasí. Třeba z hlubin vylovíte nějaký poklad!

Relax pro tělo i mysl

Zimní dny svádějí ke sledování televize, visení na sociálních sítích. Jestliže místo toho zamíříte do přírody, pročistíte si trochu hlavu a protáhnete tělo. Házení silného magnetu do vody a následné vytahování k němu přicvaknutých předmětů je totiž někdy pořádná zabíračka. Vytáhnout například stará kamna nebo velký disk od náklaďáku – to chce sílu. Je to taková venkovní posilovna.

Základní výbava magnetického rybáře

Co je na lov pokladů magnetem potřeba? Jasně, hlavně silný neodymový magnet, například magnet na magnet fishing F-300 se silou 2 × 310kg. Pomocí něj z vody vytáhnete i větší předměty. Tento magnet je oboustranný, šance na úspěšný lov se tím zvětšují. Můžete k němu nosné oko přišroubovat buď z boku, anebo klasicky z horní strany.

Dále potřebujete pevné lano, třeba 15metrové polyesterové lano s nosností 550 kg. K dispozici jsou i delší lana.

Pár tipů na zimní výbavu

V zimě se vám u vody hodí samozřejmě teplé oblečení, nepromokavé boty a také pořádné rukavice na magnet fishing. Vhod přijde i něco do kapsy na zahřátí, kýbl na mokré lano i na případné úlovky.

Lovu zdar!

Podobné články...

Napsat komentář