Záclony a závěsy nevyjdou nikdy z módy

Vybrat kvalitní záclonu je občas fuška, protože jsou všechny tak krásné. I když bychom se měli řídit výhradně svým vkusem, občas se necháme zlákat výhodnými nabídkami prodejců či aktuálními trendy.

Ano. I svět záclon má své favoritky. Jedno je však jasné, k elegantní zácloně patří dekorativní závěsy. Tento bytový textil zkrášlí okna, a přitom se postará o soukromí rodiny.

Změna je fajn

Pokud si pořídíte na každé roční období jiný styl záclony, trefíte do černého. Aspoň si díky její výměně umyjete okna a doma to bude jako ve škatulce, protože jen v uklizeném prostoru se hezky bydlí. V jarních dnech oceníte modely s kvítky rozkvetlé louky, na léto si připravíte voály lehké jako vánek, podzimní dny osvěžíte extravagantními vzory a zimní období si zaslouží sněhobílé modely s hvězdičkami a vločkami. O nedostatek motivů se bát nemusíte, prodejci jich nabízejí stovky.

Je libo klasika, či abstraktní styl?

E-shop se záclonami vás zásobuje natolik, až nebudete vědět, jaký model si vybrat. Záclony jsou totiž nejen kusové a metrážové. Jejich výběr se zakládá na širším spektru kritérií, jako jsou barva, výška, šířka, délka, design, provedení a typ použití. Je naprosto jasné, že do dětského pokoje nesedí produkty křiklavých barev a do ložnice nepadnou super moderní kousky. Bytový textil na míru vašim požadavkům si žádá podrobnější péči a není dobré zvolit hned první záclonu v katalogu.

Pohrajte si se vzory

Největší pozornost si zaslouží výběr záclon do předních oken domu, kde je většinou obývací pokoj. Kolemjdoucí a zvědavé sousedky sledují váš styl jako ostříž. Není dobré upozorňovat extra abstraktními motivy. V tomto ohledu platí to, že v jednoduchosti je krása. Vyzkoušejte jemné výrobky s nopky, květinkami, pruhy, listy či celoplošným potiskem.

Inspiraci najdete nejen v oknech domů v okolí, ale zejména v e-shopu Dante. Na první pohled vás zaujmou záclony, závěsy, povlečení, deky, ubrusy a další praktický bytový textil.

Podobné články...

Napsat komentář